تحصیل در هلند

 

تحصیل در هلند

 

هلند به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان در قسمت شمال غربی اروپا واقع گردیده است. هلند به کشور گل شهرت دارد و به دلیل آب و هوای مساعد انواع گونه های مختلف گل در آن یافت می

شود.مزارع وسیع نرگس، سنبل و لاله در استان های هلند شمالی و جنوبی سالانه بویژه در ماه های آوریل و می‌، صدها هزار بازدید کننده را به خود جلب می‌ کند، جاذبه های گردشگری هلند سرشار از زیبایی و رنگ است. نکته جالب در مورد هلند، قرارگیری یک چهارم کشور دز سطحی پایین تر از آب های آزاد می باشد. کشور هلند یکی از قدیمی ترین اعضای اتحادیه اروپا می باشد.

کشور هلند

کشور هلند در نیم کره شرقی کره زمین قرار گرفته است و از مهم ترین همسایگان آن آلمان، بلژیک، انگلیس می باشد. کشور هلند یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا می باشد که تنها کمی بزرگتر از کشور بلژیک می باشد. حدود 52 درصد از سطح کشور هلند به زمین های کشاورزی اختصاص داده شده است و تقریبا 9 درصد را آب ها و 8 درصد به جنگل ها اختصاص پیدا کرده است و مابقی مصرف های گوناگونی دارد.

 

یکی از نقاط قوت کشور هلند، آب و هوای آن می باشد که شباهت بسیار زیادی به آب و هوای شمال ایران دارد با این تفاوت که وزش باد در هلند شدیدتر می باشد به همین جهت هوا کمی سردتر است. با تمام این وجود در فصل زمستان کمتر احساس می شود دما به زیر صفر درجه برسد، به همین دلیل سرما ی شدید در هلند به ندرت احساس می شود ودر فصل تابستان دمای هوا به بیش از 30 درجه نخواهد رسید.

آداب و معاشرت در هلند

آداب رفتاری کشور هلند شباهت بسیار زیادی به کشورهای غربی دارد. روال زندگی در هلند با برنامه ریزی همرا می باشد و بسیار زیاد به آن پایبند می باشند. هلندی ها مردمانی رک هستند که با صراحت همه چیز را بیان می کنند و این جزی از ویزگی های اخلاقی آن ها می باشد. فرهنگ مردم هلند به گونه ای می باشد که آن ها را مجاب به قانونمند بودن می نماید.

زبان مردم هلند

در هلند زبان رسمی هلندی می باشد. این زبان سومین زبان آلمانی است. زبان هلندی علاوه بر اینکه زبان رسمی این کشور است بلکه به عنوان زبان رسمی در بلژیک، سورینام، آروبا، کوراکائو و سینت مارتن مورد استفاده می باشد. علاوه بر زبان هلندی، زبان های دیگری نظیر انگلیسی، فرانسوی، آلمانی در هلند رایج است. در هلند اکثریت دین مسیحی و پروتستان دارند و تقریبا نزدیک به یک میلیون نفر هم پیرو دین اسلام می باشند. جامعه هلند سابقا در مورد مسائل مذهبی‌ بسیار حساس بود هرچند که جامعه فعلی هلند به شدت سکولار شده است، اما هنوز در برخی رسانه ها و سیستم های آموزشی رد پای سیستم قدیمی به چشم می خورد. جامعه هلند تساوی طلب، فردگرا و مدرن است. آن ها به کار سخت، تحصیلات، جاه طلبی و توانایی ارزش می گذارند.

 

آمستردام پایتخت کشور هلند می باشد و همچنین پرجمعیت ترین شهر هلند است. شهر آمستردام، درغرب کشور واقع در هلند شمالی می باشد. در بیشتر کشورهای دنیا، پایتخت کشور مقر حکومت نیز می باشد. اما در هلند قضیه به صورت دیگری است. هرچند که آمستردام پایتخت است، اما دولت و پارلمان در لاهه قرار گرفته است. رئیس دولت، ملکه بئاتریس نیز در لاهه سکونت دارد. آمستردام پایگاه اقتصادی و فرهنگ کشور است. همچنین ازدواج های سلطنتی و مراسم تحلیف در آمستردام انجام می گیرد. دلیل اینکه دولت در پایتخت قرار ندارد، ریشه در تاریخ دارد.

هلند کشوری متنوع با طبیعتی زیبا و معماری خارق العاده می باشد. مهم ترین شهرهای هلند شامل : آمستردام، دلفت، خرونینگن، لاهه، لیدن می باشد.

کشور هلند با مساحت 41،526 متر مربع دارای جمعیتی حدود 17 میلیون می باشد و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا محسوب می شود. 25 درصد از مساحت هلند از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا بوجود آمده، کشور هلند کوه ندارد و بلندترین تپه آن در جنوب کشور 322 متر می باشد.

واحد پول هلند یورو می باشد. مسئول یکای پول هلند بر عهده بانک هلند می باشد.

 

 

تحصیل در هلند

تحصیل فوق لیسانس در کشور هلند

 

1- داشتن لیسانس

2- ریز نمرات 4 سال لیسانس

3- داشتن یک یا دو توصیه نامه از اساتید لیسانس

4- داشتن مدرک آیلتس آکادمیک 6.5

5- داشتن انگیزه نامه قوی

6- داشتن تمکن مالی خوب

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید