تحصیل پزشکی در لتونی

 

کشور لتونی

 

لتونی کشوری اروپایی است، که در کناره دریای بالتیک قرار گرفته است. همسایه های این کشور از شمال استونی، در جنوب لیتوانی و در شرق و جنوب شرقی به ترتیب روسیه و بلاروس می باشد. اغلب گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند به ریگا پایتخت لتونی می روند. با توجه به جاذبه های تاریخی که در شهر ریگا وجود دارد، این شهر در لیست آثار به ثبت رسیده یونسکو قرار گرفته است.

بیش از نیمی از کشور لتونی را جنگل های سرسبز پوشانده است، در منطقه لت گال دریاچه های زیادی وجود دارد. بالاترین نقطه در لتونی Gaizinkalns است که ۳۱۲ متر از سطح دریا بالاتر است. این منطقه در نزدیکی شهر مدونا قرار دارد. مساحت این کشور ۶۴,۵۸۹ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی که در آن طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۶ زندگی می کنند، ۱,۹۵۳,۲۰۰ نفر بوده است.

جغرافیا لتونی

نیاکان هندواروپایی مردم لتونیایی در حدود آغاز هزاره سوم پیش از میلاد در کرانه خاوری دریای بالتیک سکونت گزیدند. این مردم بعدها مسیرهایی تجاری را با روم و بیزانس باز کردند که از آن برای صادرات کهربا که در محل یافت می‌شد و وارد کردن فلزات قیمتی استفاده می‌کردند. در سال ۹۰۰ پس از میلاد چهار قبیله جداگانه بالتیکی در سرزمین لتونی سکونت داشتند که نام آن‌ها کورونی‌ها، لاتگالی‌ها، سلونی‌ها، و سمیگالی‌ها بود. نام لتونی از نام قبیله لاتگالی گرفته شده‌است. در آن زمان یک طایفه فنلاندی‌زبان به نام لیوونی نیز در بخشی از خاک لتونی امروزی سکونت داشت.

واحد پول: یورو

زبان: زبان لتونیایی و لاتگالی

نوع برق شهری: ۲۳۰ولت ۵۰ هرتز

پیش شماره کشور لتونی: +۳۷۱

فرودگاه ها: فرودگاه بین‌المللی ریگا

کشور لتونی دارای ۴ فصل با آب و هوایی نزدیک به هم می باشد. زمستان های این کشور (دی و بهمن) بسیار سخت و برفی بود و میانگین دما در این فصل منفی ۳۰ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است، به همین دلیل اگر برای تفریح می خواهید بع لتونی بروید هرگز برنامه خود برای زمستان تنظیم نکنید. بهترین زمان برای سفر به لتونی اوایل خرداد و تا اواسط شهریور است. در مهر و آبان بارشهای پاییزی بسیار زیاد و نور روز بسیار کم است، به همین پاییز هم فصل مناسبی برای سفر نیست.

 

 

 

تحصیل پزشکی در لتونی

 

تحصیل پزشکی در کشور لتونی:

 

کشور: لتونی

نام دانشگاه: لتونی

رشته های دانشگاه: پزشکی و دندانپزشکی

شرایط پذیرش: داشتن مدرک دیپلم و پیش ریاضی یا تجربی قبولی در امتحان

بررسی نمرات در دبیرستان زیست 40 نمره شیمی و 40 نمره زیست و 20 نمره انگلیسی یا 80 نمره علوم طبیعی و 20 نمره انگلیسی و داشتن معدل بالا در روند برای کسانی که زیست و شیمی را در دروس خود نداشته اند در پذیرش موثر است.

حداکثر سن برای پذیرش: 28 سال

رتبه در کیو اس: زیر 1000

آیا مورد تائید وزارت بهداشت است؟ بله

شهریه سالانه: پزشکی 9000 یورو سالانه و دندان 14000 یورو سالانه

هزینه ی خورد و خوراک ماهانه با احتساب خوابگاه دانشجویی: 550 یورو

حق کار به میزان ساعت ماهانه: هفته ای 20 ساعت و ماهی 80 ساعت

آیا مدرک زبان بین المللی می خواهد؟ بله ایلتس آکادمیک 5.5

آیا کورس زبان انگیسی دارد؟ خیر

آیا دوره های آماده سازی دارد؟ خیر

تدریس به زبان: انگلیسی

آیا هزینه بررسی دارد: بله

آیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن میباشد: بله

مدارک: دیپلم و پیش و ریز نمرات پیش و دیپلم

شروع کلاسها: سپتامبر

طول دوره: پزشکی 6 سال و دندان 5 سال

شروع ثبت نام: از ژانویه تا آپریل

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید

 

تحصیل پزشکی در لتونی