خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس، هزینه خرید خانه در قبرس، اقامت قبرس از طریق خرید ملک و استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در قبرس در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا امکان دریافت اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس وجود دارد؟ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در زمینه مسکن در کشور قبرس چقدر است؟ شاخص های موثر بر سرمایه گذاری در قبرس کدام هستند؟ در این مقاله تلاش شده است تا به سوالاتی از این دست و سوالات ذهنی متقاضیان پاسخ داده شود. قبرس به عنوان یک جزیره پس از جزایر ساردنی و سیسیل به عنوان سومین جزیره بزرگ واقع در دریای مدیترانه شناخته می شود که دارای طبیعتی بسیار زیبا و آب و هوایی معتدل است و هر سال توریست های بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. در طی سال های اخیر متقاضیان بسیار زیادی تمایل به سرمایه گذاری در کشور قبرس از طریق خرید ملک در این کشور را دارند که شرایط آن در این مقاله به تفصیل تشریح می گردند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر در زمینه خرید ملک در قبرس می توانید از مشاوره تلفنی رایگان ونداد ویزا بهره مند گردید. در ادامه در کنار شما همراهان همیشگی به بررسی عناوین زیر می پردازیم:

خرید ملک در قبرس

شرایط خرید ملک در قبرس

کشور قبرس تحت عنوان جمهوری قبرس یک کشور جزیره ای بوده و پایتخت آن شهر نیکوزیا است. زبان رسمی مردمان این کشور با توجه به دو بخش یونانی و ترک نشین این کشور، زبان های ترکی و یونانی است. ترک های موجود در این کشور دارای دین اسلام و یونانی ها اردوتوکس می باشند. این جزیره زیبا دارای گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است و گردشگری به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد این کشور است. تهیه و تنظیم این مقاله توسط موسسه ونداد ویزا انجام گردیده است و هرگونه کپی برداری از هر بخش این مقاله شرعاً و قانوناً حرام است. صنایع موجود در این کشور بیشتر محلی و دستی بوده و چندان پیشرفته نیستند.

کشور قبرس یکی از کشورهایی می باشد که امکان سرمایه گذاری در کشور خود را از طریق خرید ملک در قبرس برای متقاضیان بین المللی فراهم آورده است که این فرایند دارای شرایط مختص به خود می باشد.

اخذ اقامت و تابعیت با خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در این کشور به عنوان یکی از آسان ترین و ساده ترین راه ها جهت دریافت اقامت دائم کشور قبرس تلقی می گردد. به کمک این روش متقاضی نه تنها برای خود و خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 25 سال به اقامت دائم کشور قبرس دست پیدا می نماید، بلکه می تواند برای والدین خود و همسر نیز درخواست اقامت دائم دهد. از جمله مزایای خرید ملک در قبرس عدم نیاز به حضور در این کشور است و متقاضی برای حفظ اقامت خود کافی است در طی دو سال تنها یک روز در کشور قبرس حضور داشته باشد. افرادی که تمایل دارند تا تابعیت و پاسپورت کشور قبرس را دریافت نمایند باید 7 سال در این کشور زندگی نمایند، با دریافت تابعیت قبرس امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا فراهم می گردد. متقاضیان خرید ملک در قبرس برای دریافت اقامت دائم این کشور باید دارای شرایط تشریح شده در زیر باشند.

  • خرید ملک در قبرس: متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 300 هزار یورو در قبرس خریداری نماید و زمانی که درخواست اقامت دائم خود را ارائه می دهد باید 200 هزار یورو از مبلغ کل را پرداخت نموده باشد.
  • سپرده بانکی در کشور قبرس: متقاضی باید مبلغ 30 هزار یورو در یکی از بانک های کشور قبرس سپرده گذاری نماید که این مبلغ برای مدت سه ماه بلوکه می شود.
  • اثبات در آمد سالیانه: متقاضی باید ثابت نماید که برای پوشش دهی هزینه زندگی خود و خانواده در کشور قبرس دارای درآمدی خارج از کشور قبرس است. این درآمد شامل سی هزار یورو برای شخص اصلی و 5 هزار یورو به ازای هر یک از اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان و 8 هزار یورو به ازای هر یک از والدین در سال است.

در این مقاله ما جوانب گلدن ویزای قبرس را به شما خواهیم آموخت.

قیمت خرید خانه در قبرس

خرید خانه در قبرس تضمین کننده اقامت موقت و دائم این کشور می باشد که مزایای بی شماری را برای متقاضیان به ارمغان می آورد. از آنجایی که قبرس دارای اقتصاد قابل قبولی بوده و سرمایه گذاری افراد با رشد سالانه روبرو می شود، خرید خانه در این کشور جزیره ای را باید نوعی موفقیت دانست.

حداقل سرمایه ای که برای خرید خانه در قبرس نیاز است، 270 هزاریورو برای خرید یک واحد آپارتمان می باشد و این قیمت برای خانه های ویلایی تا یک میلیون دویست هزار یورو می رسد. این قیمت با توجه به متراژ، امکانات و نقطه ای که خانه در آن قرار دارد، متغیر خواهد بود. خرید خانه برای مهاجران تنها به پرداخت بهای خانه ختم نشده و این دسته از افراد باید 150 هزار یورو را به دولت قبرس و نهاد های مربوطه در این کشور بپردازند تا اجازه خرید خانه برای آنان صادر گردد.

قیمت ویلا در قبرس

قیمت ویلا در قبرس دارای هزینه های متفاوتی است که در جدول زیر نمونه ای از آنها ذکر شده است:

منطقه مساحت قیمت(یورو)
پافوس 173 متر مربع 425000
آیاناپا 429متر مربع 4.632.000
پافوس 200 متر مربع 1.450.000
آیاناپا 244 متر مربع 3.457.000
لیماسول 180متر مربع 2.200.000
پروتاراس 166متر مربع 450.000

 

قیمت آپارتمان در قبرس

در هر منطقه قبرس، آپارتمان ها با قیمت های متفاوتی به فروش می رسد که جدول زیر شامل قیمت های آپارتمان در معروف ترین مناطق قبرس می باشد:

منطقه تعداد اتاق و متراژ قیمت(یورو)
فاماگوستا آپارتمان دوخوابه 100.000
لارناکا آپارتمان دو خوابه 198000
پافوس آپارتمان دو خوابه 150000
نیکوزیا آپارتمان یک خوابه 85000

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس و خرید ملک در قبرس جنوبی همانند دیگر کشورها دارای قوانینی است و افراد متقاضی باید واجد این شرایط باشند. سرمایه گذاران جهت خرید ملک در قبرس باید حداقل دارای سرمایه ای معادل 300 هزار یورو باشند و همچنین از طریق پرینت بانکی تمکن مالی خود را به اثبات برسانند. از جمله شرایط خرید ملک در کشور قبرس سن بالای 18 سال و داشتن گواهی عدم سوء سابقه کیفری است. جهت خرید ملک در این کشور هیچ نیازی به مدرک زبان و یا انجام هر گونه تست پزشکی وجود ندارد. تمامی افراد خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر 25 سال وی و همچنین والدین خود متقاضی و همسر وی نیز مشمول پرونده می گرند. برای جلوگیری از اتلاف سرمایه و هرگونه مشکلات در زمینه خرید ملک در قبرس بهتر است که از مشاوره وکلای مجرب و کارشناسان کارآزموده مهاجرت به قبرس مؤسسات معتبر استفاده نمود تا فرایند خرید ملک و سرمایه گذاری با خیال راحت انجام شود.

مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

همانگونه که اشاره نمودیم برای خرید ملک در قبرس هیچگونه شرط حضوری وجود ندارد. خرید ملک در قبرس نیازمند حداقل 300.000 یورو سرمایه است. فرد باید در ابتدا ملک مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس حسابی را در یکی از بانک های کشور قبرس افتتاح نماید و پول به مبلغ ارزش ملک درون این حساب بلوکه می گردد و پس از طی نمودن تمامی مراحل قانونی ملک تحویل خریدار داده شد و پول بلوکه شده تحویل فروشنده می گردد. تمامی مراحل باید در مدت زمان 21 روز پس از بستن قرارداد انجام شود. در بسیاری از این مراحل موسسه ونداد ویزا با بهره گیری از وکلای با تجربه می تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند.

هزینه اجاره خانه در قبرس

در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس همانند بیشتر نقاط جهان، دو عامل اساسی وجود دارند که قیمت ملک را تحت تاثیر قرار می دهند. عامل موثر اول محل و مکان قرار گرفتن ملک و دومین عامل مورد کاربری ملک مورد نظر می باشد. همچنین باید توجه نمود که قیمت منازل ویلایی و آپارتمانی در بخش های مختلف و در قبرس شمالی و جنوبی متفاوت از یکدیگر می باشند. اغلب سرمایه گذاران و علاقه مندان به دریافت اقامت قبرس جنوبی پروژه های عظیم ساختمانی یا طراحی های بسیار لوکس را برای خرید ملک در قبرس جنوبی مورد توجه قرار می دهند. در کل می توان بیان نمود که هزینه زندگی در کشور قبرس به صورت میانگین حدود 43.13% و قیمت اجاره بها در این کشور حدود 44.16% از کشور ایران بیشتر است. مؤسسات معتبر مهاجرتی می توانند اطلاعات کاملی را در زمینه هزینه های مرتبط با اجاره و خرید ملک در قبرس در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهند. هزینه های مربوط به اجاره ملک در قبرس در جدول زیر ارائه گردیده است:

نوع مسکن میانگین هزینه
اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ۸۰۰ الی۳۵۰ هزار یورو
اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر ۲۵۰ الی ۶۵۰ یورو
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۵۲۰ الی ۱،۵۰۰،۰۰۰یورو
اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 446.06 الی 1،100،000 یورو

هزینه های جانبی برای خرید ملک در قبرس

خارجیانی که قصد خرید خانه در قبرس را دارند، علاوه بر هزینه اصلی که برای خرید ملک می پردازند، مبالغ دیگری از جمله: نیم درصد از ارزش کل خانه خریداری شده، 3 درصد هزینه سند زدن و 5 درصد مالیات بر خرید ملک را پرداخت نمایند.

هزینه انشعابات نیز یکی دیگر از هزینه های جانبی برای خرید ملک در قبرس بوده که مبلغی بین 1500 الی 3000 پوند می باشد و افراد برای نصب این انشعابات و شارژ ساختمان نیز باید 4500 لیر را به دولت قبرس یپردازند.

این هزینه های جانبی در کنار هزینه اصلی که فرد برای خرید ملک پرداخت کرده است، مجموعه هزینه های مربوط به خرید ملک در قبرس را تشکیل می دهد که عدم پرداخت هرکدام از آنها، فرد را برای اقامت دچار مشکل خواهد کرد.

تفاوت قوانین اقامت خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی

قوانین اقامت مربوط به خرید ملک در قبرس شمالی و جنوبی، شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند. اولین تفاوت قوانین اقامت خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی، مربوط به قرار گرفتن قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا می باشد که همین امر موجب شده تا افراد برای خرید ملک در این منطقه، به شورای وزیران مراجعه کنند.

با اخذ اقامت در قبرس جنوبی افراد قادر به مسافرت به کشورهای عضو شینگن می باشند. محدودیتی که در خرید خانه برای متقاضیان مهاجرت به قبرس جنوبی وجود دارد این است که محدودیت در متراژ خرید خانه داشته و حق خرید ملک بیش از 4.014 متر نخواهند داشت.

اما اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی، آسان تر می باشد و اولین دلیل این گفت؛ قیمت های ارزان تر ملک نسبت به قبرس جنوبی است. شرطی که برای خرید خانه در قبرس شمالی وجود دارد این است که هر فرد تنها قادر به خرید یک ملک می باشد و برای اخذ اقامت، نیاز است که در زمان خرید ملک، 5 درصد آن را به قبرس مالیات دهد.

قوانین اقامت خرید ملک در قبرس جنوبی

در رابطه با قوانین اقامت خرید ملک در قبرس جنوبی باید گفت؛ قبرس جنوبی به دلیل قرار گرفتن در منطقه شینگن یا همان اتحادیه اروپا، قوانین سختگیرانه تری را در زمان اعطای اقامت از طریق خرید ملک برای متقاضیان اعمال کرده و افراد باید از چند مرحله و فیلتر عبور کنند تا موفق به خرید خانه و اخذ اقامت قبرس جنوبی شوند.

قوانین اقامت خرید ملک در قبرس شمالی

اجازه از شورای وزارتخانه در زمان خرید ملک و مجاز بودن تنها به خرید نهایتا 1338 متر مربع، از قوانین مربوط به اقامت خرید ملک در قبرس شمالی می باشد که همه افراد ملزم به رعایت آن برای اخذ اقامت این بخش از قبرس می باشند و در غیر این صورت اجازه زندگی در قبرس را نخواهند داشت.

مزایای خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس سود و منفعت بسیاری را در پی دارد که به اقتضای شرایط هر فرد این مزیت ها متفاوت خواهد بود. برای مثال اشخاصی که علاقه مند به طبیعت زیبا و چشم نواز می باشند، با خرید ملک در قبرس، در یکی از بهترین نقاط دنیا سکونت خواهند داشت. مزایای بسیاری حول و محور خرید ملک در قبرس وجود دارد که عبارتند از:

  • بهره مندی از سود سالانه با خرید ملک
  • اخذ اقامت دائم قبرس
  • اخذ پاسپورت شینگن با خرید ملک در قبرس جنوبی
  • زندگی در منطقه آرام و با امنیت
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر و سطح اول
  • بازار کار مناسب به دلیل صنعت گردشگری قوی
  • بهره مندی از حقوق شهروندی از طریق اخذ اقامت دائم

استانداردهای اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری با خرید ملک در قبرس

متقاضیان و علاقه مندان به خرید ملک در قبرس و در کل هر نوع سرمایه گذاری در این کشور، باید از همان ابتدا و قبل از اقدام به هر کاری از شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور مطلع گردند تا با آسودگی خاطر سرمایه گذاری خود را به انجام برسانند. از مهمترین استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در کشور قبرس باید به نرخ مصادره اموال اشاره نمود. این شاخص نشان می دهد که کشور میزبان تا چه حدی می تواند در صورت به وجود آمدن شرایط تحریم جهانی و یا تغییر رژیم، اموال سرمایه ‌گذاران خارجی را مصادره نماید. این شاخص دارای بازه یک تا هفت است که عدد یک نشان دهنده ریسک پایین مصادره اموال و عدد ۷ نشان دهنده ریسک سطح بالای مصادره اموال است. نمودار زیر نشان دهنده نرخ مصادره اموال در کشور قبرس است:

خرید ملک در قبرس

استاندارد دیگری که میزان کنترل فساد در کشور قبرس را نمایش می دهد و به همین دلیل، ضامن تأمین امنیت سرمایه گذاری در این کشور است؛ استاندارد کنترل فساد است. شاخص کنترل فساد در صورتی که به عدد 2.5- نزدیک باشد، ضعیف و در صورتی که به عدد 2.5+ نزدیک باشد، قوی است. با این توصیفات شده می توانید نمودار شاخص کنترل فساد را که در تصویر زیر نمایش داده شده است، تحلیل نمایید.

خرید ملک در قبرس

شاخص های سرمایه ‌گذاری خرید ملک در قبرس

در کنار بررسی استانداردهای سرمایه گذاری بایستی شاخص های اقتصادی نیز به منظور خرید ملک مورد بررسی قرار گیرند. از جمله مهم ترین این شاخص ها، شاخص تولید ناخالص داخلی قبرس است. تغییرات این شاخص را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

خرید ملک در قبرس

از دیگر شاخص های موثر بر خرید ملک در قبرس می توان به نرخ تورم اشاره نمود. این مورد می تواند باعث تغییر قیمت ملک برای متقاضیان در زمان های مختلف شود که در نمودار زیر قابل مشاهده است:

خرید ملک در قبرس

توصیه های حقوقی در زمینه خرید ملک در قبرس

اگرچه نتیجه حاصل از خرید ملک در قبرس بسیار با ارزش است و از مزایای خرید ملک در قبرس اخذ اقامت دائم و تابعیت یک کشور اروپایی می باشد، ولی بهتر است سود مالی حاصل از این کار نیز مورد توجه قرار گیرد. برای توجه به این مورد، مواردی همچون میزان رشد قیمت ملک و شرایط قیمت در بخش های مختلف نیز باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرند. شاخص ها و استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری نیز باید با دقت بررسی گردند. در خصوص مالیات نیز باید توجه داشت که میزان مالیات در کشور قبرس در زمینه املاک تجاری بیش از املاک مسکونی است. در کل بهتر است که این پروسه توسط وکیل مهاجرتی معتبر انجام شود تا جلوی هرگونه ضرر و سوء استفاده گرفته شود. مؤسسه ونداد ویزا با سال ها سابقه در زمینه مهاجرت به قبرس و روش های مختلف مهاجرتی پاسخگوی سوالات شما عزیزان و راهنمایی شما در پروسه خرید ملک در قبرس است. پیشنهاد می گردد تا محصول گام به گام تا اخذ اقامت را از سایت مؤسسه تهیه و مشاهده نمایید تا همانند وکلای مجرب مهاجرتی برای پروسه مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب خرید ملک در قبرس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول راجع به خرید ملک در قبرس

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در قبرس 300 هزار یورو است.

آیا امکان دریافت اقامت دائم برای والدین با خرید ملک وجود دارد؟

بله با خرید ملک در قبرس متقاضی علاوه بر همسر و فرزندان زیر 25 سال خود می‌تواند برای والدین خود و همسر درخواست اقامت دائم را بدهد.

پس از چند سال زندگی در قبرس می توان به تابعیت این کشور دست پیدا نمود؟

پس از 7 سال زندگی می توان به تابعیت این کشور دست پیدا کرد.

آیا برای خرید ملک در قبرس شرط سنی وجود دارد؟

بله متقاضی خرید ملک حداقل باید دارای 18 سال سن باشد.

_____________________سخن پایانی درباره خرید ملک در قبرس_____________________

خرید ملک در قبرس جنوبی، اقامت از طریق خرید ملک، هزینه خرید خانه و مراحل قانونی خرید ملک در کشور قبرس در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. خرید ملک در کشوری نظیر قبرس یکی از بهترین راه ها جهت دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور است. یکی از مزایای خرید ملک در قبرس عدم نیاز به حضور متقاضی است. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت طی نمودن این پروسه 300 هزار یورو است. دریافت کنندگان اقامت دائم کشور قبرس از طریق خرید ملک در قبرس علاوه بر خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 25 سال می توانند برای والدین خود و همچنین والدین همسر خود درخواست اقامت دائم کشور قبرس را نمایند. شرط سنی موجود در زمینه خرید ملک در کشور قبرس و سرمایه گذاری در این کشور سنین بالای هجده سال است. نرخ مصادره اموال در کشور قبرس در سطح پایینی قرار دارد و همین امر باعث ایمن نمودن سرمایه گذاری در این کشور می شود. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مزایا و قیمت خرید ملک در قبرس جنوبی و مراحل قانونی این کار می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ونداد ویزا بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش زیرین همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب و کارآزموده ما در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.