ایسلند

ایسلند یکی از کوچک ترین کشورهای جهان است که با نام جمهوری ایسلند شناخته شده است. این کشور بین اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس منجمد شمالی قرار گرفته است. این کشور همچنین قدیمی ترین دموکراسی جهان را با بیش از 1100 سال دارد.

زبان رسمی مردم این کشور ، ایسلندی است. شاید اطلاعات زیادی درباره این کشور اروپایی داشته باشید اما شاید این موارد را نمی دانستید. با ده حقیقت جالب و خواندنی درباره ایسلند آشنا شوید.

 

  1. این کشور جمعیت بسیار کمی دارد که فقط 270000 نفر است. نیمی از این جمعیت در پایتخت ایسلند یعنی ریکیاویک و روستاهای اطراف آن زندگی می کنند.

 

  1. ایسلند تمیزترین آب ها را دارد به طوری که در برخی مناطق این آبها به صورت مستقیم و بدون هیچ فیلتری به خانه ها منتقل می شود. سالانه بارانهای سنگینی در این کشور می بارد.

 

  1. ایسلند هم آب سرد طبیعی دارد هم آبگرم طبیعی. بنابراین در بسیاری از شهرها نیازی به گرم کردن آب نیست چرا که آنها چشمه های آبگرم طبیعی و چشمه های آبسرد طبیعی دارند که نیاز آنها به آب را در هر نوع تامین می کند. این یکی از دلایلی است که ایسلند را کشور تضادها می خوانند.

 

  1. هرچند نام این کشور ایسلند ( به معنای سرزمینی یخی ) است اما ایسلند همانند نامش سرد نیست. آب و هوای این کشور بسیار متعادل است.

 

  1. این کشور بسیار سبز است که دلیل این طبیعت بکر و سرسبز آن وجود آب فراوان و آب و هوای معتدل است. هرچند تعداد درختان آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است اما برخی معتقدند با این سرسبزی که این کشور دارد باید نام گرینلند ( سرزمین سبز) را به جای ایسلند ( سرزمین یخی ) برای آن انتخاب می کردند. و با توجه به اینکه گرینلند پوشیده از یخ است باید نام ایسلند ( سرزمین یخی) جایگزین گرینلند ( سرزمین سبز ) می شد.

 

  1. ایسلند بین اقیانوس اطلس شمالی و منجمد شمالی قرار گرفته است به همین سبب شب های زمستانی و روزهای تابستانی طولانی دارد.

 

  1. طبق آمار گرفته شده مردمان ایسلند از راضی ترین ملل در اروپا هستند. آنها از همه لحاظ از زندگی و کشورشان راضی هستند.

 

  1. این کشور در بین برترین کشورها از لحاظ سرعت و کیفیت اینترنت قرار می گیرد.

 

  1. این کشور به قدری صلح جو است که در آن هیچ نیروی نظامی یا نیروی هوایی یافت نمی شود. آنها فقط گارد ساحلی دارند.

 

  1. زنان ایسلندی پس از ازدواج نام خانوادگی همسرشان را نمی گیرند. اما فرزندانشان با نام پدرشان خوانده می شوند. برای مثال اگر نام فردی جان اریکسون باشد و نام پسرش نیک ، فامیلی پسر او اریکسون نمی شود بلکه جانسون ( به معنی پسر جان ) خطاب می شود. همین در مورد دختران نیز صدق می کند. اگر دختر جان ، امیلی نام داشته باشد نام خانوادگی او با برادرش فرق خواهد کرد و باید او را امیلی جاندوتیر ( به معنی دختر جان ) صدا بزنند.

ایسلند

از نظر آب و هوایی اگر با کشور ایسلند آشنا شوید کمی تعجب خواهید کرد. ایسلند از لحاظ آب و هوایی در منطقۀ سرد و قطبی است اما چون تحت تأثیر جبهه هایی از آب و هوای معتدل قرار دارد از ایجاد یخبندان های وسیع در این کشور جلوگیری می شود. جریان آب و هوایی گلف استریم از مهم ترین جریان های آب و هوایی تأثیرگذار در شرایط دمایی این کشور است.

جذابیت های جغرافیایی در نگاه اول هر بیننده ای را برای مهاجرت به این کشور جذب می کند. قطعاً کسی نیست که از دیدن مناظر طبیعی و کوهستانی بی شمار لذت نبرد یا از اینکه در گوشه و کنار کشوری که در آن زندگی می کند به اقیانوس، دریاچه و رودخانه دسترسی داشته باشد، خسته شود. طبیعت زیبا و بی نقص کشور ایسلند با تمام این زیبایی ها و جذابیت، دارای آب و هوای بسیار سردی است. آب و هوای سرد و قطبی این کشور ممکن است برای ساکنان کشورهای اروپا که قصد مهاجرت به کشور ایسلند را دارند خیلی سخت و دشوار نباشد اما برای کسانی که از نواحی گرم و خشک قصد مهاجرت دارند، کمی سخت باشد.

در طول نیم قرن گذشته سیر تحولاتی بسیار زیادی را تجربه کرده است. این کشور توانست ماهیگیری سنتی خود را به ماهیگیری صنعتی تبدیل کند. با این کار از فقیرترین کشور اروپا به ثروتمندترین کشور اروپا تبدیل شده است. بخشی از پیشرفت کشور ایسلند به خاطر اصلاحات اساسی این کشور در روند بازار آزاد است که با مداخلۀ دولت سر و سامان پیدا کرد.
امروزه کشور ایسلند با پیشرفت صنعت ماهیگیری خود به تعداد بیشتری کارگر نیاز دارد که این تعداد کارگر را نمی تواند از جمعیت چند هزار نفری خود تأمین کند. این موضوع باعث شده تا تقاضا برای نیروی کار در این کشور افزایش پیدا کند.

منابع طبیعی مانند نفت، زغال سنگ و مواد معدنی ندارد اما توانسته به یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان برق در دنیا تبدیل شود.

تحصیل در کشور ایسلند رایگان بوده و برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.