تحصیل در لتونی

 

 

لتونی یا لاتویا با نام رسمی جمهوری لتونی از کشورهای محدوده باتیک در اروپای شمالی است.

سیستم آموزشی لتونی

 

سیستم آموزشی لتونی متشکل از آموزشی پیش دبستانی، آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه می شود. آموزش عمومی در لتونی مجموعاً به 12 سال می انجامد که شامل 9 سال آموزش اجباری ابتدایی و 3 سال آموزش متوسطه است. مرحله آموزش متوسطه شامل آموزش متوسطه عمومی، آموزش متوسطه فنی و حرفه ای و آموزش فنی و حرفه ای می شود. آموزش عالی هم شامل رشته های دانشگاهی و هم رشته های حرفه ای می شود.

در لتونی هم آموزش دانشگاهی و هم آموزش حرفه ای وجود دارد. بیشتر موسسه های آموزش عالی هم رشته های دانشگاهی و هم رشته های حرفه ای ارائه می دهند.

رشته های دانشگاهی آموزش عالی معمولاً فارغ التحصیلان را برای انجام تحقیقات فردی آماده کرده، و همین طور برای آنان پس زمینه نظری برای فعالیت های حرفه ای ارائه می دهند. رشته های دانشگاهی بر اساس استاندارد ملی آموزش دانشگاهی کشور تهیه و تنظیم می شوند. معمولا در پایان این رشته ها دانشجویان باید پایان نامه ارائه دهند که منجر به دریافت مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به آنان می شود.

رشته های حرفه ای آموزش عالی معمولاً دانش عمیقی در یک زمینه خاص به دانشجو می رسانند، فارغ التحصیلان را آماده برای طراحی یا بهبود سیستم ها، محصولات و فناوری ها می سازند، و همین طور آنان را آماده برای فعالیت های خلاقانه، تحقیقاتی و آموزشی در آن زمینه می کنند. در مجموع، طول دوره رشته های فنی حرفه ای کمتر از 4 سال پس از آموزش متوسه و کمتر از 2 سال پس از تحصیلات دانشگاهی نیست.

 

 

 

تحصیل در لتونی

 

طول دوره های تحصیلی

طول دوره رشته های کارشناسی معمولا 3 یا 4 است. مجموع طول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد کمتر از 5 سال نیست. رشته های دکتری نیز 3 الی 4 سال به طول می انجامد.

سال تحصیلی دانشگاهی در موسسات آموزش عالی در لتونی متشکل از دو ترم است. ترم اول (ترم پاییز) معمولا در سپتامبر شروع شده و در دسامبر پایان می یابد. ترم دوم (ترم بهار) در فوریه آغاز می شود و در ژوئن تمام می شود. زمان امتحانات معمولاً در ماه های ژانویه و ژوئن است. هر موسسه آموزش عالی تاریخ های مخصوص به خود را دارد.

تحصیل لیسانس در کشور لتونی

1- داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی

2- ریز نمرات 3 سال آخر دبیرستان

3- هدف و انگیزه نامه

4- داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک 5.5

5- برگه سلامت پزشکی

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید