,

تحصیل رایگان در جمهوری چک

تحصیل رایگان در جمهوری چک

 

تحصیل رایگان تمام رشته ها به زبان چکی در کشور جمهوری چک

 

جمهوری چک (Czech Republic) در اروپای مرکزی واقع گردیده و یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود، که در سال 1990 از کشور چکسلواکی جدا شد. این کشور صد و پانزدهمین کشور بزرگ جهان و با جمعیت 11 میلیون، هشتاد و چهارمین کشور پرجمعیت جهان است. مساحت کشور چک برابر با 79 هزار کیلومتر مربع است.

 

کشور چک در سال 1993 حاصل تقسیم بندی دو کشور چک و اسلواکی بوجود آمد. این کشور از نواحی غرب با آلمان و از جنوب با اتریش، از شرق با اسلواکی و از شمال شرقی با لهستان مرز مشترک دارد. حجم بیشتری از مرزهای چک را مناطق کوهستانی تشکیل می دهند و مجاورتی با دریا ندارند و در واقع کشوری محصور در خشکی است.

آب و هوای کشور قاره‌ای و مرطوب است و زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی تقریبا گرم دارد. میانگین میزان بارندگی سالانه در طول تابستان به بیشترین حد خود می رسد که برابر با 410 میلی متر است.

فرهنگ مردم چک

فرهنگ مردم چک بر پایه خانواده استوار است و خانواده در نزد آن ها اهمیت و ارزش بالایی دارد. در بسیاری از خانه های این کشور چند نسل در کنار هم زندگی می کنند که این منازل به خانه های خانوادگی شهرت دارد. در فرهنگ چک تامین مال خانواده و انجام امور عملی بر عهده مرد ها می باشد و برای زن ها نگهداری از فرزند و امور خانه از ارجعیت بالاتری نسبت به کار بیرون از خانه برخوردار است و دولت برای 4 سالبه مادر حق زایمان پرداخت می نماید.

زبان رسمی کشور چک

زبان رسمی مردم کشور، چکی است که از مجموعه زبان‌های اسلاو شمرده می‌شوند. زبان انگلیسی تدریس شده در دانشگاه و مدارس سبب شده تا بیشتر مردم پراگ و شهر های بزرگ قادر باشند به زبان انگلیسی صحبت کنند. به طور کلی 95 درصد از مردم به زبان چکی و تنها 3 درصد به زبان اسلواکی صحبت می کنند و 2 درصد از مردم علاوه بر زبان چکی به زبان های مادری نظیر آلمانی، رومی، مجارستانی، لهستانی نیز صحبت می کنند. دین بیشتر ساکنان کشور مشخص نیست و تنها حدود 10 درصد از جمعیت را مسیحیان تشکیل می دهند.

پایتخت جمهوری چک

پایتخت جمهوری چک پراگ (Prague) نام دارد. پراگ یکی از بهترین مراکز تاریخی در اروپا محسوب می شود که از آثار تاریخی آن به بهترین شکل ممکن محافظت شده است. این شهر مملو از کوچه ها، میادین ، ساختمان، خانه های تاریخی می باشد که قدم زدن و تماشای آن ها بسیار لذت بخش می باشد.

کشور چک در مرکزی ترین قسمت اروپا واقع گردیده است. این کشور مملو از شهر ها و اماکن تاریخی می باشد که مهم ترین شهر های آن شامل :

پراگ، کوتناهرا، تلچ، برنو، بوهم، استراوا، پلزن

جمهوری چک جمعیتی برابر با یازده میلیون نفر را دارا می باشد که در میان کشورهای پرجمعیت رتبه هشتاد و چهارم را دارد.

جمهوری چک با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا می باشد دارای واحد پولی کرونا(Kč) است. در صورتی که اکثریت کشورهای عضو این اتحادیه دارای واحد پول یورو می باشد.

 

 

 

تحصیل رایگان در جمهوری چک

 

شرایط تحصیل رایگان به زبان چکی در کشور جمهوری چک

 

1- داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی

2- ریز نمرات 3 سال اخر دبیرستان

3- مشخص کردن رشته ی مورد نظر

4- گذراندن یکسال دوره زبان چکی در دانشگاه مورد نظر

5-آوردن نمره ب 2 در زبان چکی

6- کسب موفقیت در امتحان ورودی هر رشته جداگانه

دانشگاههای چک در رشته های پزشکی و مهندسی مورد تائید وزارت بهداشت و وزارت علوم می باشند

 

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید