تحصیل رشته های پزشکی در اروپا

تحصیل رشته های پزشکی در اروپا

 

 

 

تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن : در تمام کشورها رشته ی تحصیلی پزشکی یکی از پر طرفدارترین رشته ها می باشد که ازاهمیت به خصوصی بر خوردار است و اکثر افراد برای این رشته به کشور های مختلف مهاجرت می کنند. یکی از مزایای تحصیل در کشورهای اروپایی به صرفه بودن هزینه های تحصیل در این کشورها است .  

حوزه شینگن چیست 

 

به 26 کشور اروپایی که قانون کنترل گذر نامه در هنگام ورود برای شهروندان این منطقه حذف کرده اند را حوزه ی شینگن گویند. شخصی که ویزای شینگن را دارد می تواند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در کشورهای دیگر این حوزه سفر نماید حتی لازم به گرفتن ویزای جدید نمی باشد.

 

چه کشور هایی عضو حوزه ی شینگن می باشند؟

 

با توجه به هدف سفر، می توان ویزای عادی شینگن را به چهار دسته یA ، B، و D تقسیم نمود. این کشورها عضو حوزه ی شینگن می باشند : کشوربلژیک، کشور دانمارک، کشورجمهوری چک، کشور استونی،

کشور فنلاند، کشور آلمان، کشور فرانسه، کشور مجارستان، کشور یونان، کشورایسلند ، کشورایتالیا ، کشورلتونی ، کشورلیختن اشتاین ، کشور لیتوانی ، کشورلوکزامبورگ ، کشور مالت، کشورهلند ، کشور نروژ،کشور لهستان ، کشور پرتغال ، کشور اسلواکی ، کشور اسلوونی ، کشور اسپانیا ، کشور سوئد ، کشور سوئیس

 

شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

 

تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن  از دو بخش پیش بالینی و بالینی تشکیل می شود که دوره ی تحصیل بین 5 تا 6 سال زمان می برد . در بخش پیش بالینی درس هایی مانند آناتومی ، فیزیک، زیست شناسی و شیمی ارائه می شود. در بخش بالینی به آموزش بالینی در بیمارستان ها و کلینیک های آموزشی می پردازند.

بعد از آن که تحصیل به پایان رسید دانشجوها می توانند دوره ی یک ساله ی اینترنتی را نیز بگذرانند. برای آن که بتوانید در کشور های حوزه ی شینگن تحصیل نمایید باید حداقل مدرک پیش دانشگاهی و یا متوسط به زبان انگلیسی و یا بومی آن کشوری که قصد تحصیل را دارید داشته باشید زیرا تحصیل پزشکی در حوزه شینگن به زبان انگلیسی ارائه میگردد.

هزینه ی پزشکی در بعضی از کشور ها رایگان بوده و یا مقدار هزینه ی آن بسیار کم می باشد. اگر قصد تحصیل پزشکی در این حوزه ها را داشته باشید بهتر است که در آزمون های ورودی آن شرکت نمایید.

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کشورهای حوزه شینگن

 

 • در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را تکمیل نمایید.
 • داشتن پاسپورت معتبر الزامی است.
 • تهیه ی دو قطعه عکس پاسپورتی
 • دارا بودن بیمه ی مسافرتی معتبر برای وارد شدن به اروپا
 • پرداخت کردن هزینه ی ویزا
 • باید در یکی از دانشگاه های حوزه ی شینگن نامه ی پذیرش دریا فت شود.
 • پرینت حساب و گواهی تمکن مالی

مدارک لازم جهت پذیرش از دانشگاه های حوزه شینگن

 

هر دانشگاهی مدارک لازم جهت پذیرش و تحصیل پزشکی مخصوص به خود را دارد اما مدارک مشترک آن ها به شرح زیر می باشد:

 •   تمام کردن دوره ی دبیرستان و یا پیش دانشگاهی
 •   مسلط به زبان انگلیسی و یا ارئه ی  یکی از مدارک تافل یا آیلتس
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن ویزای تحصیلی
 • داشتن گواهی تمکن مالی
 • داشتن گواهی سلامت

 

 

 

تحصیل رشته های پزشکی در اروپا

 

هزینه تحصیل وزندگی در کشورهای حوزه شینگن

 

هزینه ی زندگی در حوزه ی شینگن  متفاوت می باشد در بعضی از کشورها هزینه ی زندگی بسیار بالا بوده و در برخی دیگر مقرون به صرفه می باشد  به طور مثال هزینه ی زندگی در کشور سوئیس بسیار بالا بوده و بالعکس در کشور مجارستان هزینه ی زندگی بسیار مناسب می باشد که جزوه کم هزینه ترین کشورهای این حوزه محسوب میگردد.

هزینه ی تحصیل با توجه به دولتی و یاغیر دولتی بودن مکان تحصیل و از آن مهم تر کشور محل تحصیل بستگی دارد . به فرض مثال هزینه ی تحصیل در این کشورها رایگان می باشد مانند آلمان، نروژ، فرانسه و اتریش . میانگین  هزینه ی تحصیل در کشور های حوزه شینگن برای هر سال تحصیلی حدود 10000تا 16000 یورو می باشد.

کار همزمان با  تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن

 

تمامی دانشجوهای بین المللی محصل در کشورهای اروپایی می توانند به صورت پاره وقت در این کشورها مشغول به کار شوند البته در شغلهای دانشجویی این امکان برای آنها فراهم است. دانشجوها با پولی که از این کار به دست می آورند می توانند مقداری ازهزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش بدهند.

اسلواکی

دانشگاه های کشور اسلواکی با توجه به شرایط و امکانات مناسب، متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است. مدرک پزشکی اسلواکی معتبر بوده و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. برای تحصیل در اسلواکی داشتن مدرک زبان در ابتدا ضرورت ندارد و شرکت در آزمون ورودی الزامی است. همچنین تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی فراهم است. کشور اسلواکی از لحاظ هزینه ای نیز شرایط نسبتاً به صرفه و مناسبی دارد و گزینه ای مناسب جهت تحصیل پزشکی در اروپا است.

استونی

کیفیت بالای تدریس و امکان تحصیل به زبان انگلیسی از جمله مزایای تحصیل در کشور استونی است. دانشجویان دارای مدرک زبان آیلتس سطح 5 یا 6 از شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی استونی برخوردار هستند. دوره پزشکی در کشور استونی مثل دیگر کشور های اروپا، 6 سال به طول می انجامد و برای دانشجویان مسلط به زبان استونیایی امکان تحصیل رایگان وجود دارد. این کشور از کشورهای ارزان در اروپا به شمار می آید.

لهستان:

کشور لهستان از بهترین گزینه های تحصیل پزشکی در اروپا است چرا که دانشگاه های لهستان دوره های تحصیلی خود را با بالاترین استاندارد های آموزشی و مناسب ترین شهریه ارائه می دهد. سیستم آموزشی کشور لهستان شبیه به سایر کشور های اروپا است. تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های لهستان مورد تایید استانداردهای آموزشی ایران، اتحادیه اروپا و وزارت آموزش ایالات متحده است. دوره تحصیل در رشته پزشکی در لهستان 6 سال بوده و 1 سال دوره کارآموزی الزامی نیز دارد.

لاتویا

تحصیلات در کشور لاتویا نیز از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است. مدارک دانشگاهی این کشور معتبر بوده و فارغ التحصیلان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی خود بهره مند شوند و آینده تحصیلی و شغلی خوبی داشته باشند. مقیمان تحصیلی در کشور لتونی با اخذ کارت اقامت می توانند در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد کنند و در پایان تحصیلات خود می توانند، در صورت یافتن شغل، اقامت دائم در کشورهای اتحادیه اروپا را دریافت کنند. تحصیل پزشکی در اروپا و در لتونی برای متقاضیان بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود.

 

ما برای شما در کشورهای جمهوری چک- لهستان- اسلواکی- رومانی- لتونی- لیتوانی و استونی می توانیم تضمینی

پذیرش را دریافت کنیم.

 

اگر نوسان ارز شما را سر درگم کرده و ناراحت آینده خود و علاقه به رشته های پزشکی دارید ما می توانیم با گرفتن

بورس تحصیلی شما را به آرزوی خود برسانیم.

 

درنگ نکنید همین الان با ما تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی ما بهره مند بشوید.

 

تمامی دانشگاه ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران و دارای رتبه های خوب در سایت های کیو اس و شانگهای و تایمز

دارند.