,

تحصیل پزشکی در لیتوانی

تحصیل پزشکی در لیتوانی

کشور لیتوانی

 

 

کشور لیتوانی با در بر داشتن یک ساحل بی نظیر ، معماری های زیبا و مناظر خیره کنند مانند یک گوهر کشف نشده در اروپا است. پایتخت لیتوانی، ویلنیوس، به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای تفریحی در اروپا شناخته می شود. لیتوانی در طول تاریخ پیچیده خود، فرهنگ منحصر به فردی را توسعه داده است، که هم احترام عمیق به سنت ها و هم تمایل قوی به نوآوری را در بر می گیرد. امروزه لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و ناتو، از جمله ملل دو زبانه و تحصیل کرده در اروپا محسوب می شود. لیتوانی یک کشور تجاری و دوستانه برای ادامه تحصیلات عالی بوده و مدارک ارائه شده در سایر کشورهای اروپایی نیز معتبر شناخته می شود.

کشور لیتوانی، یکی از کشورهای اروپای شرقی در کنار خط ساحلی در غرب دریای بالتیک است. این کشور بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور سه ایالت بالتیک بوده و با بلاروس ، لتونی ، لهستان و روسیه هم مرز است و مرز دریایی با سوئد را در اختیار دارد. لیتوانی امپراتوری قدرتمندی بوده است که پیش از آنکه در دو قرن بعدی بخشی از کنفدراسیون لهستان و لیتوانی شود ، در قرن های 14 تا شانزدهم بر بخش اعظم اروپای شرقی مسلط بود.

پایتخت لیتوانی

 

ویلنیوس ، پایتخت لیتوانی ، حاوی یکی از بزرگترین محله های قرون وسطایی است که در اروپا مانده است. شهر قدیمی واقع در فهرست میراث جهانی یونسکو ، تقریباً دو هزار ساختمان قرون وسطایی ، گوتیک ، رنسانس و باروک را شامل می شود که همگی در کلیسای جامع و تالار شهر نئو کلاسیک متمرکز شده اند. از دیگر جاذبه های محبوب می توان به موزه KGB ، واقع در یک زندان سابق شوروی و قلعه ای برای قرن سیزدهم اشاره کرد که منظره ای باشکوه از مرکز شهر را در اختیار شما قرار می دهد.

آب و هوای کشور بین نوع دریایی غرب اروپا و نوع قاره ای که در شرق دور قرار دارد، در گذار است. در نتیجه، هوای مرطوب با منشأ آتلانتیک در این کشور غالب است، تأثیرات دریای بالتیک بر یک منطقه ساحلی نسبتاً کوچک تسلط دارد. میانگین دما در ژانویه، سردترین ماه سال، در دمای پایین 20 درجه فارنهایت (حدود 5 درجه سانتیگراد) است، همچنین جولای گرم ترین ماه سال بوده و درجه حرارت متوسط دما 60 درجه فارنهایت (حدود 17 درجه سانتی گراد) است.

با توجه به اینکه لیتوانی بخشی از منطقه بالتیک در اروپا است ، غذاهای لیتوانیایی فرهنگ واقعی خود را منعکس می کنند و متناسب با آب و هوای آن هستند. یکی از نقاط قوت این کشور فرهنگ غذایی آن است که غذاهای دلپذیری را شامل می شود. غلات و سبزیجات دلچسب همراه با لبنیات مطمئنا از اصلی ترین غذاهای لیتوانی محسوب می شوند.

سیستم آموزشی لیتوانی

 

سیستم آموزش ملی جدید در این کشور در سال 1990 شروع شد. آموزش ابتدایی و متوسطه از شش سالگی شروع شده و رایگان و اجباری است. بیش از نه دهم جمعیت 15 سال به بالا سواد دارند. از موسسات قابل توجه آموزش عالی می توان به دانشگاه ویلنیوس (1579) ، دانشگاه ویتاوتاس مگنوس (تأسیس 1922 ؛ بازگشایی 1989) در کائوناس ، دانشگاه فنی ویلنیوس گیدیمیناس (1956) و آکادمی موسیقی و تئاتر لیتوانیایی (1933) که متخصص در آموزش موسیقی است ، اشاره کرد. همچنین آکادمی علوم لیتوانی در سال 1941 تأسیس شده است.

تحصیل پزشکی در لیتوانی

تحصیل پزشکی در کشور لیتوانی:

کشور: لیتوانی

نام دانشگاه: ویلینیوس

رشته های دانشگاه: پزشکی و دندانپزشکی

شرایط پذیرش: داشتن مدرک دیپلم و پیش ریاضی یا تجربی و ارائه یکی از مدارک های ذیل:

SAT: Minimum score 600 in Biology

Or

MCAT: Minimum score 500

IELTS: 5.5

حداکثر سن برای پذیرش: 26 سال

رتبه در کیو اس: زیر 1000

آیا مورد تائید وزارت بهداشت است؟ بله

شهریه سالانه: پزشکی 11000 یورو سالانه و دندان 13000 یورو سالانه

هزینه ی خورد و خوراک ماهانه با احتساب خوابگاه دانشجویی: 550 یورو

حق کار به میزان ساعت ماهانه: هفته ای 20 ساعت و ماهی 80 ساعت

آیا مدرک زبان بین المللی می خواهد؟ بله ایلتس آکادمیک 5.5

آیا کورس زبان انگیسی دارد؟ خیر

آیا دوره های آماده سازی دارد؟ خیر

تدریس به زبان: انگلیسی

آیا هزینه بررسی دارد: بله

آیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن میباشد: بله

مدارک: دیپلم و پیش و ریز نمرات پیش و دیپلم با ترجمه انگلیسی و تائیدات کامل و پاسپورت

شروع کلاسها: سپتامبر

طول دوره: پزشکی 6 سال و دندان 5 سال

شروع ثبت نام: از ژانویه تا آپریل

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید.

تحصیل پزشکی در لیتوانی

تحصیل پزشکی در لیتوانی