دریافت اقامت و پاسپورت از طریق خرید ملک در لتونی

 

لتونی

 

لتونی یا لاتویا با نام رسمی جمهوری لتونی از کشورهای محدوده باتیک در اروپای شمالی است. چیزی که درباره ی کشور لتونی جالب است این که افراد زیادی این کشور را با کشور لیتوانی اشتباه می گیرند. این کشور از جنوب با کشور لیتوانی، از شرق با روسیه، از شمال با استونی و از سمت جنوب شرقی با بلاروس هم مرز است و از طرف غرب مرز آبی با سوئد دارد.

درباره ی لتونی

 

نام رسمی: جمهوری لتونی

پایتخت: ریگا

جمعیت: 1.925.800 (تخمین در سال 2018)

مساحت: 64.589 کیلومتر مربع

زبان: لتونیایی (رسمی)؛ همچنین بخش زیادی از جمعیت به زبان های روسی، انگلیسی و آلمانی سخن می گویند.

مرتفع ترین نقطه: Gaiziņkalns 312 متر

واحد پول: یورو

منطقه زمانی: ساعت جهانی +2، و از آوریل الی نوامبر ساعت جهانی +3

دامنه اینترنت: .lv

پیش شماره بین المللی تلفن: 371

آب و هوای دریایی: گرم در تابستان (20 درجه سانتیگراد) و سرد در زمستان (منفی 5 درجه سانتیگراد)

 

جغرافیا

 

لتونی در چهارراه اروپای شمالی و شرقی، و در کرانه شرقی دریای بالتیک قرار گرفته است. لتونی از شمال با استونی، از شرق با روسیه و بلاروس و از جنوب با لیتوانی مرز مشترک دارد، و همین طور در غرب مرز آبی با سوئد دارد. دیگر کشورهای همسایه شامل فنلاند ، لهستان و آلمان می شود.

لتونی به خاطر داشتن سواحل و جنگل های کاج زیبا معروف است. شما می توانید در نزدیکی توجا سواحل ماسه ای سفید، و همین طور ساحل سنگی شگفت انگیز معروف را ببینید.

بازدیدکنندگان معمولا سفری امن و بی خطر را تجربه می کنند، و بسیاری از جرم و جنایت هایی که تاکنون رخ داده است را می شد به سادگی با به کارگیری عقل و احتیاط اجتناب کرد.

آب و هوا

 

لتونی در نقطه ی جغرافیایی جالبی قرار گرفته است، به گونه ای که انسان را قادر می سازد تا تفاوت چهار فصل را به خوبی حس کند، چیزی که معمولا در جاهای دیگر اروپا دست یافتنی نیست. از اینرو آب و هوای لتونی معتدل و مرطوب است، و از نوسان های شدید دمایی خبری نیست.

با این همه، با توجه به این نکته که آب و هوا تغییر می کند، لتونی چهار فصل متفاوت دارد: بهار، تابستان، پاییز و زمستان.

آب و هوای تابستان در لتونی، با متوسط 17 درجه سانتیگراد گرم محسوب می شود، و گهگاهی دما به میزان حداکثری 30 درجه نیز می رسد. در بهار و پاییز هوا نسبتاً متعادل ولی تغییرپذیر است. هوا در این فصول معمولاً مرطوب است، و متوسط دما 10 درجه سانتیگراد است. پاییز لتونی برای دوست داران طبیعت به خاطر ریزش برگ های رنگارنگ معروف است.

زمستان ها در لتونی معمولاً در میانه ماه دسامبر شروع شده و تا میانه مارس ادامه می یابد. میانگین دما در زمستان حدود منفی 6 درجه سانتیگراد است، و سرما دما را گهگاهی تا منفی 25 درجه نیز می رساند.

طبیعت برفی لتونی، درباره ی کشور لتونی

لتونی به یک دلیل یک کشور بسیار سرسبز است، و آن بارش زیاد باران است. حتما به همراه خود یک چتر بادوام بیاورید، زیرا در تمام سال نیازتان می شود، همچنین لباس گرم و بوت مقاوم و ضدآب برای استفاده بین ماه های سپتامبر تا مارس/آوریل نیز لازم است.

 

 

دریافت اقامت و پاسپورت از طریق خرید ملک در لتونی

تاریخ

لتونی کشوری است با تاریخ و سنن فرهنگی غنی. به مدت هزار سال این سرزمین که در شمال شرقی اروپا قرار گرفته میزبان قبایل بالتیک و فین‌واوگری بوده است. ناحیه جغرافیایی لتونی بین شرق و غرب در طول تاریخ به چشم فاتحین خارجی جذاب به نظر می رسید. آلمان ها، سوئدی ها، لهستانی ها و روس ها در اینجا حکمرانی کرده اند، و هر کدام اثرات فرهنگی خود را بر معماری، زیرساخت ها، سبک زندگی و ویژگی های فردی لتونیایی ها گذاشتند.

ادغام ملت امروزی لتونی از قرن 19ام شروع شد. در آن زمان، یک دوره آگاهی ملی رخ داد که بعدها منجر به ایجاد یک دولت ملی مستقل در قرن 20ام شد. امروزه لتونی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است.

سیاست

لتونی یک جهموری دموکراتیک و پارلمانی است. انتخابات پارلمانی هر 4 سال برگزار می شود. رئیس جمهور لتونی (که وظیفه ریاست بر کشور را دارد) توسط سایما (پارلمان لتونی) برای مدت 4 سال انتخاب می شود. رئیس جمهور قوانین را امضا می کند، نخست وزیر (که وظیفه ریاست بر دولت را دارد) را منصوب می کند، و امور پارلمانی انجام می دهد. رئیس جمهور نماینده کشور در روابط بین الملل است، نماینده های دیپلماتیک لتونی را منصوب می کند، و همچنین وظیفه میزبانی نمایندگان دیپلماتیک کشورهای دیگر را نیز برعهده دارد.

لتونی یکی از اعضای سازمان ملل متحد، شورای اروپا، ناتو، سازمان امنیت و همکاری اروپا، صندوق بین المللی پول، و سازمان تجارت جهانی است. همچنین لتونی یکی از اعضای شورای کشورهای حاشیه دریای بالتیک و بانک سرمایه گذاری شمال اروپا (نوردیک) است.

لتونی روابط دیپلماتیک با 158 کشور ایجاد کرده است و در 37 کشور سفارت دارد. 35 کشور دارای سفارت در پایتخت لتونی یعنی ریگا هستند.

حقوق بشر در لتونی، طبق گفته خانه آزادی و وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، عموماً توسط دولت محترم شمرده می شود. لتونی در حوزه هایی نظیر دموکراسی، آزادی مطبوعات، حریم خصوصی و توسعه انسانی در بین دولت های مستقل دارای امتیاز بالای متوسط است.

زبان

زبان رسمی کشور لتونیایی است، که متعلق به خانواده زبان های هندواروپایی است. زبان لتونیایی یکی از قدیمی ترین زبان ها در این خانواده به شمار می رود. این زبان غیراسلاوی و غیرژرمنی است، و تنها به زبان ليتوانيايی شبیه است.

این دو زبان گروه زبان های بالتیک را تشکیل می دهند. این گروه بسیاری از جنبه های قدیمی زبانی را در نظام آواشناسی و دستورزبان خود حفظ کرده است.

 

 

دریافت اقامت و پاسپورت از طریق خرید ملک در لتونی

 

 

شما با خرید یک ملک در کشور لتونی به ارزش 280000 یورو بعد 5 سال می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید

رتبه ی پاسپورت کشور لتونی در سایت هنلی در سال 2021 برابر است با 12 در سایت ایندکس برابر است با 06 میباشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.