رشته های پزشکی در جمهوری چک

کشور چک

 

معرفی کشور چک: کشور چک از نظر موقعیت جغرافیایی به این صورت است که در اروپای مرکزی واقع شده است. کشور چک یکی از سایر کشور هایی می باشد که عضو اتحادیه ی اروپا است. کشور چک در حدود سال ۱۹۹۳ و در اواخر ماه ژانویه به وجود آمد. در معرفی کشور چک، موضوع دیگر پایتخت این کشور می باشد که شهر پراگ بوده و بزرگ ترین شهر در کشور چک می باشد. واحد پول کشور چک کرونا می باشد.

جمعیت چک

در موضوع معرفی کشور چک از نظر جمعیت باید گفت که جمعیت این کشور تعدادی در حدود ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر می باشد. زبان گویش در این کشور زبان چک نیز است. این زبان به عنوان یکی از زبان های اسلاوی شهرت دارد. معرفی کشور چک از نظر ناحیه هایی که شامل می شود، به صورتی می باشد که سه بخش بوهم، موراوی و سیلزی که بخش های مهم و تاریخی هستندکه در این کشور قرار گرفته است.

 

در رابطه با معرفی کشور چک از نظر نژاد مردم در این کشور می توان این را افزود که مردم کشور چک ترکیبی از اروپایی و هندی و همچنین اسلاو هستند. از نظر مذهب باید گفت که این کشور، دارای کم مذهب ترین مردم در سراسر دنیا می باشد؛ چرا که مردم این کشور از ابتدا دارای مذهب خاصی نبودند و در واقع به مذهب بی اعتنا بوده اند.

طبق اخرین سر شماری که از افراد گرفته شده است ۴۵٫۲ در صد از مردم این سر شماری را بی پاسخ گذاشته و پاسخی در جواب این سوال نداده اند همچنین ۳۴٫۲ درصد از این افراد ادعای بی دینی کرده اند و پاسخ داده اند که مذهب خاصی ندارند.جمعیتی در حدود ۹٫۴ در صد نیز از سایر دین ها می باشند و تنها ۱۰٫۳ درصد از مردم ادعا کرده اند که دین مسیحیت از شاخه ی کاتولیک را پرستش می کنند.

 

کشور چک دارای چند شهر مهم در سطح خود می باشد که این شهر ها شامل پراگ که پایتخت این کشور نیز معرفی شده است ، برنو ، بوهم ، استراوا و لیبه رتس می باشند. دانشگاه مهم و معروفی که نیز در کشور چک موجود می باشد که دانشگاه چارلز است و این دانشگاه دارای طرفداران زیادی بوده و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

اقتصاد چک

در رابطه با کشور چک از نظر اقتصادی قدرت زیادی دارد. این کشور دارای نیرو های کار فوق العاده ماهر و فعال بوده و به این علت به عنوان قدرت صنعتی در بین کشور های بلوک شرق معروف می باشد. آب و هوای کشور چک دارای تابستان هایی بسیار مرطوب و پر باران و همچنین خنک می باشد.

به علت همین آب و هوای بسیار عالی و بارانی که در این کشور حاکم می باشد، کشاورزی در تولید صنایع این کشور نقش بسیار مهمی را دارد. در این بین، دامداری نیز، در کشور چک نقش بقرجسته ای دارد. این کشور دارای کارخانه های زیادی در تولید کریستال و آبجو است.

رشته های پزشکی در جمهوری چک

 

 

شرایط تحصیل رشته های پزشکی در کشور جمهوری چک

 

کشور: جمهوری چک

نام دانشگاه: چارلز در پراگ. ماساریک در برنو . پالاکی در الوموک

رشته های دانشگاه: دندان و پزشکی و دارو

شرایط پذیرش: داشتن دیپلم ریاضی یا علوم تجربی با پیش دانشگاهی ثبت نام برای امتحان باید پیش نمایندگان دانشگاه انجام شود هر نماینده نرخ مخصوص خود را دارد برای هر دانشگاه و یک رشته معمولا از 500 تا 2500 یورو میباشد بعد ثبت نام دروس و جزوات ارسال میشود شامل زیست و شیمی و بین ریاضی و فیزیک انتخاب با متقاضیست که باید بخوانند بعد در روز امتحان باید به کشور مقصد رفته امتحان بدهند معمولا 100 سوال است که باید 60 درصد درست زده شود که مجوز ورود به دانشگاه داده شود. بعد قبولی نماینده اصل پذیرش که از دانشگاه صادر شده را برای دفتر ارسال می کند.

توجه: دانشگاه پالاکی مدرک زبان ایلتس 6 می خواهد و دوره آماده سازی زبان ندارد.

دانشگاه چارلز در پراگ برای زبان انگلیسی و چکی دوره آماده سازی زبان و دروس دارد.

دانشگاه ماساریک نه دوره زبان دارد نه آماده سازی مدرک زبان هم نمی خواهد.

دانشگاه ماساریک و چارلز پراگ دوره ها آماده سازی توسط نمایندگان دارند که هزینه ای جدا بین 2000 تا 4000 یورو دارد.

داروسازی هم در دانشگاه پراگ مدرک زبان ایلتس اکادمیک 5.5 می خواهد امتحان فقط مصاحبه انگیزشی دارد.

دانشگاه پراگ علاوه بر امتحان کتبی مصاحبه انگیزشی هم دارد.

حداکثر سن برای پذیرش: دانشگاه محدودیت ندارد ولی برای سفارت حداکثر 27 سال

رتبه در کیو اس: زیر 1000

آیا مورد تائید وزارت بهداشت است؟ بله

شهریه سالانه: پزشکی از 11000 تا 12500 یورو و دندان از 13000 تا 13500 یورو سالانه و دارو 8000 یورو

هزینه ی خورد و خوراک ماهانه با احتساب خوابگاه: 600 یورو

حق کار به میزان ساعت ماهانه: هفته ای 20 ساعت و ماهانه 80 ساعت

آیا مدرک زبان بین المللی می خواهد؟ دانشگاه پالاکی بله آیلتس اکادمیک 6 ولی چارلز و ماساریک خیر

آیا دوره زبان انگیسی دارد؟ خیر

آیا دوره های آماده سازی دارد؟ اماده سازی فقط دانشگاه پراگ دارد سالی 7000 یورو

تدریس به زبان؟ به زبان چکی بعد گذراندن یکسال دوره زبان چکی بهمراه زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی که 6500 یورو شهریه دارد رساندن زبان چکی در حد ب 2 و گرفتن مدرک ب 2 و قبولی در امتحان ورودی شهریه ندارد ولی به زبان انگلیسی شهریه دارد که در قسمت شهریه ذکر شده است.

آیا هزینه ی بررسی دارد: بله

آیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن میباشد؟ بله

مدارک برای پذیرش: دپیلم و پیش و ریز نمرات دیپلم و پیش با ترجمه انگلیسی

شروع کلاسها: سپتامبر

طول دوره: پزشکی 6 سال و دندان 5 سال

شروع ثبت نام: از ژانویه تا ماه می

 

تحصیل تخصص پزشکی :

1- داشتن مدرک پزشکی عمومی

2- داشتن مدرک زبان

3- در صورت عدم مدرک زبان داشتن دانش عالی در زبان

4- داشتن پروژه در مقطع دکتری

5- سوابق علمی و پژوهشی و کاری در رشته ی مورد نظر

6- توصیه نامه از اساتید معتبر در دوره عمومی

 

برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

رشته های پزشکی در جمهوری چک

رشته های پزشکی در جمهوری چک