تامین و واردات مواد اولیه صنایع کشاورزی

کود و مواد شیمیایی کشاورزی مهم هستند زیرا به رشد گیاهان کمک می کنند. مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع کود و کشاورزی آفات یا موجودات ناخواسته گیاهی را از بین برده و به گیاهان دسترسی بیشتری به مواد مغذی خاک داده است.

این امر باعث افزایش استفاده از زمین های کشاورزی و درآمد بیشتر کشاورزان می شود. نمک های فلزی مواد شیمیایی هستند که در کود و کشاورزی استفاده می شوند. سولفات روی معمولاً در کودهای خشک برای تامین مقدار روی مورد نیاز در زمین های کشاورزی استفاده می شود.

سولفات روی را می توان قبل از کاشت روی زمین پاشید یا به کود اولیه اضافه کرد. سولفات روی به راحتی با سایر مواد کود خشک ترکیب می شود. در ادامه به بررسی انواع اولیه صنایع کشاورزی می پردازیم.

 

خرید مواد اولیه صنایع کشاورزی

باید بدانید که ساخت کودها و سموم کشاورزی کار چندان سختی نیست. به همین دلیل، مواد اولیه مورد استفاده برای این منظور همیشه در دسترس و به راحتی قابل بررسی هستند. روش های مختلفی برای تهیه سم و کود برای کشاورزی وجود دارد.

به همین دلیل هنگام خرید مواد اولیه می توان انواع سموم و کودهای کشاورزی تولید کرد. قیمت مواد اولیه کودها و سموم کشاورزی نیز به نوع آن بستگی دارد. برای خرید مواد اولیه کود و کود کشاورزی به این نکته مهم توجه کنید که کودها و کودهای کشاورزی از مواد اولیه مختلفی ساخته می شوند که هر کدام دارای خواص، ویژگی ها و قیمت های متفاوتی هستند.

به همین دلیل است که مواد اولیه مواد شیمیایی و سموم کشاورزی قیمت های متفاوتی دارند و ما باید با انواع قیمت ها سر و کار داشته باشیم. در خرید مواد اولیه سموم و کودهای کشاورزی ابتدا باید نوع کودی که قرار است با این مواد ساخته شود و کاری که قرار است آن کود در آن استفاده شود را در نظر بگیریم.

قیمت مواد اولیه سم و کود کشاورزی

قیمت مواد اولیه کود و سم کشاورزی چقدر است؟ قیمت مواد اولیه سموم و کودهای کشاورزی به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما کیفیت مواد اولیه یکی از مهمترین آنهاست. علاوه بر این، نوع مواد نیز در قیمت آن تاثیرگذار است.

سموم و کودهای کشاورزی معمولاً دارای ترکیبات مختلفی مانند پتاسیم، هیدروژن و فسفر هستند. هر کدوم قیمت خودش رو داره بنابراین ابتدا باید به مواد تشکیل دهنده آن، برند و شرکت سازنده، میزان مواد مصرفی آن و مواردی از این دست توجه کنید.

کشاورزی یکی از صنایع مهم و تاثیرگذار است. زیرا نیازهای روزمره بشریت را تامین می کند. قیمت تمام شده مواد مورد استفاده در این صنایع به موارد زیادی بستگی دارد، اما یکی از مهمترین موارد مرغوب بودن مواد است. هر کدام از این مواد قیمت و میزان استفاده متفاوتی در محصولات دارند.

قیمت مواد مورد استفاده در صنایع کشاورزی به مواد تشکیل دهنده، کیفیت و برند سازنده آنها بستگی دارد. سی سی ایران مفتخر است که این مواد را با قیمت مناسب و کیفیت عالی به شما عرضه می کند.

آشنایی با انواع مواد اولیه صنایع کشاورزی

آشنایی با انواع مواد اولیه صنایع کشاورزی

آشنایی با انواع مواد اولیه صنایع کشاورزی

از مواد کشاورزی برای بهبود اوضاع استفاده می شود. این مواد می توانند رشد گیاهان را بهبود بخشند و کیفیت و عملکرد گیاه را افزایش دهند، بنابراین این مواد برای افرادی که در صنایع کشاورزی کار می کنند مهم است. بسیاری از مواد شیمیایی برای محافظت از گیاهان در برابر آفات و سموم استفاده می شود.

حتی سموم نیز به دو گروه معدنی و آلی تقسیم می شوند که هر کدام دارای زیر گروه هایی هستند. به یاد داشته باشید هنگام استفاده از این مواد از ماسک، دستکش و عینک استفاده کنید.

ترکیبات کود شیمیایی

کودهای شیمیایی معمولاً دارای سه نوع مختلف مواد مغذی هستند. نسبت این مواد برای انواع کودها متفاوت است. وقتی سم و کود کشاورزی می‌خرید، می‌دانید که چقدر و چه مقدار است. این کودها دارای سه ماده مغذی مهم هستند: پتاسیم، فسفر و نیتروژن.

نیتروژن

اولین چیز در کیسه های کود مشاهده می شود، نیتروژن است. از نیتروژن برای سبز شدن برگ درختان و گیاهان و رشد آنها استفاده می شود. هنگام خرید سموم و کودهای کشاورزی به نسبت نیتروژن روی کیسه توجه کنید. اگر می خواهید گیاهان و درختان بهتر رشد و نمو کنند، این کودها را انتخاب کنید.

فسفر

ریشه و گل گیاهان برای رشد خوب به فسفر نیاز دارند. درصد فسفر نیز روی بسته های کود کشاورزی نشان داده شده است. هنگام خرید مواد اولیه سرم و کود کشاورزی باید میزان فسفر مورد نیاز خود را به تامین کننده اعلام کنید تا بتوانند از همان نسبت در مواد اولیه شما استفاده کنند.

هزینه مواد برای ساخت سموم کشاورزی و کود بستگی به این دارد که چه مقدار از این سه چیز در آنها وجود دارد: نیتروژن، فسفر و پتاسیم.

پتاسیم

پتاسیم بیشتر برای قسمت های خوراکی گیاهان استفاده می شود و می تواند آنها را در برابر بیماری ها مقاوم کند. اگر می خواهید کودها و سمومی بسازید که گیاهان را در برابر بیماری ها مقاوم کند، در خرید مواد اولیه کود و کود کشاورزی به پتاسیم توجه کنید.

مواد اولیه کود شیمیایی

کود شیمیایی در کشاورزی مدرن برای بهتر کردن محصولات کشاورزی مفید است. ما دیدیم که کودهای کشاورزی چگونه کیفیت محصولات کشاورزی را بهبود می بخشد. آیا می دانید کودهای شیمیایی از چه موادی ساخته می شوند؟ این کودها از ترکیب مواد شیمیایی مختلف برای کمک به رشد گیاهان ساخته می شوند.

گیاهان برای رشد به چیزهایی مانند گوگرد، کلسیم و پتاسیم، منیزیم، فسفر، نیتروژن و پروتئین نیاز دارند. آمونیاک منبع نیتروژن برای گیاهان مختلف است، اما کلرید پتاسیم منبع آن است. از سنگ آهک برای کلسیم و دولومیت برای منیزیم استفاده می کنند.

تمام مواد کود شیمیایی را با هم مخلوط کرده و در دستگاهی می‌چرخانند تا کوچک‌تر شوند. در طول چرخش، قطعات کود کروی و کوچک می شوند. به همین دلیل، گرد و غبار روی آنها ریخته می شود تا رطوبت را از بین ببرد.

کودهای شیمیایی برای هر یک از این مواد خواص ویژه ای دارند. برای ساخت کودهای شیمیایی حدود 85 درصد مواد شیمیایی از ساخت آمونیاک ساخته می شود. استفاده از چنین ترکیباتی باعث تولید آمونیاک و فشرده سازی گاز سنتز می شود. همچنین به حذف اکسیژن آب و گوگرد زدایی آن کمک می کند. با این حال، اکسیژن هوا و دی اکسید کربن را از طریق شستشو با حلال حذف می کند.

آشنایی با مواد اولیه کشاورزی

تمام مواد شیمیایی و ترکیبات مورد استفاده در کشاورزی را مواد خام می گویند. از این ترکیبات برای پرورش گیاهانی با کیفیت بهتر و تولید محصول بهتر استفاده می شود. کشاورزی یکی از مشاغل مهم است زیرا بسیاری از نیازهای انسان به ویژه مواد غذایی را تامین می کند.

برای مدت طولانی، کشاورزی با استفاده از مواد جدید برای کشاورزی بهبود یافته است. مواد کشاورزی مواد شیمیایی هستند که در سموم کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از این مواد شیمیایی برای خلاص شدن از شر چیزهایی مانند آفات، حشرات و غیره استفاده می‌شوند.

قوی ‌تر کردن گیاهان و خلاص شدن از شر اشکالاتی که می‌توانند محصول نهایی را خراب کنند، مهم است. همه مواد کشاورزی دارای مواد معدنی و فوق معدنی هستند که می توانند محصولات کشاورزی را بهتر کنند. سموم معدنی دو نوع هستند: مصنوعی و طبیعی. بهترین سموم از حیواناتی مانند زهر مار یا مواد شیمیایی ساخته شده در آزمایشگاه به دست می آید. پارافین، مونو پتاسیم فسفات، مونوآمونیم فسفات، مونو اتانول آمین، تری اتانول آمین و غیره همگی از سموم کشاورزی هستند.

حتی می توانید آنها را به عنوان کودهای نیتروژن، کودهای فسفاته، کودهای سیاه، کودهای پتاس و غیره طبقه بندی کنید. بهتر است هنگام استفاده از این کودها از ماسک، عینک و دستکش مخصوص استفاده کرده تا سلامت خود را حفظ کنید.

مواد شیمیایی مورد استفاده در سموم کشاورزی

سولفات مس 5-abe یک ماده شیمیایی است که برای کشتن قارچ ها در کشاورزی استفاده می شود. برخی از قارچ ها می توانند با مقدار زیادی یون مس زنده بمانند. محلول 5% سولفات مس و آهک برای کنترل قارچ روی انگور، خربزه و انواع دیگر انواع توت ها استفاده می شود.

در باغبانی از سولفات مس و کربنات آمونیوم برای خشک نگه داشتن نهال استفاده می شود. از سولفات مس برای کنترل گیاهان آبزی که در نزدیکی لوله های آب هستند استفاده می شود. سولفات مس برای درمان عفونت های انگلی در ماهی های آکواریومی و بیرون آوردن حلزون ها از آکواریوم استفاده می شود.

واردات محصولات کشاورزی

واردات محصولات کشاورزی از کشور دیگر را واردات کشاورزی می گویند. واردات محصولات کشاورزی برای تضمین امنیت غذایی و دسترسی مصرف کنندگان به انواع محصولات غذایی مهم است. واردات محصولات کشاورزی نیز با چالش ها و خطراتی مانند پتانسیل انتشار آفات و بیماری ها و نگرانی در مورد چگونگی تأثیر آن بر تولیدات کشاورزی داخلی همراه است.

بسیاری از کشورها مقرراتی برای کنترل واردات محصولات کشاورزی دارند. این مقررات شامل قرنطینه و بازرسی، صدور گواهینامه و الزامات برچسب گذاری است.

مزایای واردات مواد اولیه صنایع کشاورزی چیست؟

واردات فرآیندی است که طی آن کالاها یا محصولات از یک کشور دیگر به یک کشور وارد می شود. واردات دارای مزایای زیر است:

  • واردات به کشورها امکان دسترسی به محصولات بیشتری را می دهد که به صورت محلی در دسترس نیستند. این به مصرف کنندگان امکان انتخاب و تنوع بیشتری می دهد.
  • واردات کالاها اغلب می تواند ارزان تر از ساخت داخل باشد، به ویژه برای محصولاتی که در داخل ساخته نمی شوند یا هزینه بیشتری برای ساخت داخل دارند.
  • تامین کنندگان خارجی ممکن است محصولات بهتری داشته باشند یا از فناوری بهتری نسبت به آنچه در کشور موجود است استفاده کنند.