ثبت شرکت در لیتوانی – 0 تا 100

ثبت شرکت در لیتوانی

فرآیند ثبت شرکت در لیتوانی شامل الزامات متعددی است که ما باید آنها را برای دستیابی به اهداف خود در راستای هدف و قصد ثبت شرکت در لیتوانی درک کنیم. در نتیجه ما در راستای دستورالعمل ثبت نام و اقامت در لیتوانی مقاله زیر را آماده کرده ایم.

افرادی که می خواهند در لیتوانی شرکت ثبت کنند و سپس برای اقامت شینگن اقدام کنند، باید ابتدا یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) ثبت و سپس در شرکت فعالیت کنند یا گردش مالی خود را حداقل به مدت 6 ماه نشان دهند و حسابداری و مالیات را انجام دهند.

نحوه ثبت شرکت در لیتوانی، انواع ثبت شرکت در لیتوانی و هزینه های ثبت شرکت در لیتوانی در این مقاله آمده است.

شاید برایتان مفید باشد : ثبت شرکت در اروپا

آشنایی بیشتر با لیتوانی

لیتوانی کشوری در شرق اروپا و عضو اتحادیه اروپا قرار دارد. این کشور یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با واحد پولی متفاوت است و پس از جدایی از اتحاد جماهیر شوروی به سرعت به اقتصاد بازار تبدیل شد. مردم در حال تلاش برای ثبت شرکت در لیتوانی هستند زیرا به عنوان ببر بالتیک شناخته می شود.

Litas لیتوانیایی که ارزان تر از یورو است، دلیل اصلی انتخاب سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در این کشور است که از نظر ایمنی در صدر اتحادیه اروپا قرار دارد. است. است.

انواع شرکت های قابل ثبت در لیتوانی

ثبات واحد پول این کشور، لیتاس، آن را به گزینه ای محبوب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است، هرچند که طبق سیاست بانک مرکزی این کشور، گرانتر از یورو است. انواع شرکت در لیتوانی شامل نهادهای با مسئولیت محدود و نهادهای سرمایه گذاری مشترک است.

شرکت با مسئولیت محدود خصوصی

انعطاف پذیری و قابلیت های نامحدود این روش، آن را به یکی از محبوب ترین روش های قانونی ثبت شرکت در لیتوانی تبدیل کرده است. این روش به حداقل سرمایه 2500 یورو نیاز دارد و حداقل یک سهامدار مورد نیاز است.

این شرکت اجازه تشکیل 249 شخص را می دهد و صاحبان این نهاد در قبال اقدامات شرکت پاسخگو نیستند. افرادی که این شرکت را تاسیس کرده اند می توانند از هر کشور یا قاره ای باشند.

شرکتی با مسئولیت محدود.

این رویکرد حداقل به یک سهامدار نیاز دارد و محدودیتی برای تعداد سهامداران موجود وجود ندارد. حداقل سرمایه برای روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود 40000 یورو تعیین شده است و صاحبان شرکت پاسخگوی عملیات شرکت نیستند.

افرادی که شرکت‌ ها را راه ‌اندازی می‌کنند می‌توانند از هر کشور یا هر نوع تجارتی باشند. سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار قابل معامله است.

شراکت کوچک، MB

در روش مشارکت کوچک هیچ سهامداری وجود ندارد، در عوض اعضا وجود دارند. در این روش حداقل به یک نفر نیاز است ولی حداکثر تعداد اعضا 10 نفر است. سرمایه مورد نیاز اجباری نیست حداقل 1 یورو امکان پذیر است. هیپ یک از اعضا مسئولیتی بابت فعالیت های مختلف شرکت مدارند. مهم است که به خاطر داشته باشید که فقط افراد حقیقی می توانند به شرکت بپیوندند.

سرمایه گذاری به صورت فردی یا گروهی

تعداد مالکان در این نوع شرکت ها محدود است و افراد نمی توانند مالکان بیشتری را به سازمان اضافه کنند. حداقل سرمایه مورد نیاز اعمال نمی شود و مالک مستقیماً در قبال فعالیت های شرکت پاسخگو است و در صورت ورشکستگی شرکت، کلیه بدهی های معوق به مالک اصلی واگذار می شود تا شخصاً آن را پوشش دهد.

شرکت کشاورزی ZUB

این شرکت کشاورزی حداقل به دو عضو نیاز دارد و حداکثر تعداد سهامداران نامحدود است. نام قانونی این نهاد نشان می دهد که منحصراً به شرکت های کشاورزی اختصاص دارد. این شرکت به حداقل سرمایه گذاری از پیش تعیین شده نیاز ندارد. اعضا مسئولیتی در قبال فعالیت های تجاری انجام شده توسط شرکت ندارند.

شعبه یا نمایندگی

ساختار این نوع شرکت ها بسیار شبیه به شرکت های عادی است، اما در این حالت، بخشی از ساختار شرکت خارجی است که برخی از وظایف شرکت مادر را بر عهده می گیرد. شعب خارجی از نظر مالی مسئولیت فعالیت شرکت ها در لیتوانی را ندارند. در 99٪ از همه موارد، ما همیشه ثبت یک نهاد با مسئولیت محدود در لیتوانی را توصیه می کنیم.

مراحل ثبت شرکت در لیتوانی

مراحل ثبت شرکت در لیتوانی

هزینه های ثبت شرکت در لیتوانی

اگر صاحب یک تجارت لیتوانیایی هستید و هر روز فعالیت خود را انجام می دهید، نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای در این زمینه نخواهید داشت. وقتی هیچ کارگر یا معامله ای وجود ندارد، هزینه ای برای اداره و نگهداری شرکت نیز قطعا نیست. مگر اینکه تصمیم بگیرید در برخی سرمایه گذاری های تجاری شرکت کنید و کارکنان را استخدام کنید. ما قصد داریم به شما نشان دهیم که ثبت شرکت در لیتوانی چقدر هزینه دارد.

 • پرداخت مالیات 200 یورو در ماه از حداقل درآمد ماهانه 400 یورو.
 • 150 یورو در ماه برای اجاره یک فضای تجاری کوچک.
 • 15 یورو در ماه برای خط تلفن و اینترنت.
 • هزینه خدمات حسابداری 100 یورو در ماه است.
 • هزینه درج موقت نام شرکت در ثبت اشخاص حقوقی 16 یورو می باشد.
 • هزینه ثبت نام برای یک شرکت در دفتر نهادهای حاکم بین 30 تا 57 یورو است.
 • هزینه ثبت دفتر اسناد رسمی بین 115 تا 150 یورو است
 • هزینه های قانونی 300 یورو است.
 • قیمت تمبرها حدود بیست و سه یورو است.
 • هزینه ثبت آدرس فیزیکی شرکت 200 یورو می باشد.

الزامات قانونی برای ثبت شرکت در لیتوانی

هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد در لیتوانی کسب و کار راه اندازی کند، باید اسنادی را که در زیر به آنها اشاره خواهم کرد جمع آوری و سازماندهی کند. انتظار می رود که فرد پس از دریافت شرایط تایید از سردفتر اسناد ثبت شده را به ناظر تحویل دهد.

از تامین کننده اسناد و سردفتر انتظار می رود کلیه مدارک مورد نیاز را به مرکز ثبت تحویل دهند. مهم است که در نظر داشته باشید که سند تشکیل شرکت نیاز به تدوین خود دارد. مدارک زیر برای ثبت شرکت های مشترک یا سرمایه گذاری مشترک محدود مورد نیاز است.

 • ارسال نامه درخواست ثبت شرکت.
 • توافق نامه همکاری
 • اساسنامه شرکت خصوصی
 • مدارک پشتیبان ارائه شده که نشان می دهد فرد در این فرآیند تنها بوده و در جلسات مربوط به سهامداران مجمع شرکت می کند.
 • ارائه اظهارنامه در مورد فعالیت های مالی شرکت، محل آن و مالک آن.
 • در هنگام ثبت شرکت در منازل مسکونی متعلق به شهرداری، مناطق متعهد، سازمان ها، تعاونی ها، انجمن ها و یا آپارتمان هایی که مالک آن در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده است، بهترین مکان هایی که برای فعالیت شرکت ها در نظر گرفته می شود.
 • ارائه تاییدیه بانک مبنی بر سرمایه گذاری مجاز.
 • ارائه گزارشی در مورد دارایی های ارزیابی شده، گزارشی که تمام سهام متعلق به سهامداران را بررسی می کند.

مزایای ثبت شرکت در لیتوانی

ساده ترین و سریع ترین راه برای اخذ اقامت اروپا، تشکیل یک شرکت در لیتوانی است. اقامت یک ساله از طریق ثبت شرکت در لیتوانی به افراد اعطا می شود. اقامت یک ساله در این کشور در صورت تایید فعالیت های شرکت می تواند پس از چهار سال منجر به اقامت دائم شود و همچنین امکان دریافت پاسپورت و حقوق شهروندی وجود دارد.

سفر آزادانه در تمامی کشورهای اروپایی و منطقه شینگن برای متقاضیان دارای کارت اقامت لیتوانی امکان پذیر است. متقاضیان و بستگان آنها از تمام امتیازات شهروندی اروپایی برخوردار خواهند شد و می توانند در زمانی که در لیتوانی هستند از تمام امتیازات برخوردار شوند.

 • امکان اخذ اقامت با خانواده در لیتوانی
 • امکان تاسیس موسسه مالی در این کشور
 • فرصت های کار و تحصیل برای اعضای خانواده در لیتوانی و سراسر اروپا
 • امکان بازدید و اقامت در سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن
 • امکان انجام امور تجاری و افتتاح حساب بانکی در تمامی کشورهای اروپایی
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در لیتوانی
 • امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت لیتوانی برای خود و اعضای خانواده تان

معایب ثبت شرکت در لیتوانی

با وجود مزایای ذکر شده قبلی، معایب ایجاد یک تجارت در لیتوانی نیز باید در نظر گرفته شود.

یکی از معایب اصلی سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در لیتوانی این است که ثبت شرکت در این کشور کار آسانی نیست. اگر فعالیت خود را انجام ندهید و با کارشناسان معتبر مشورت نکنید، ممکن است شرکتی که قرار است برای شما در این کشور ثبت نام کنند قبلاً ثبت شده باشد و حتی ممکن است تعهدات مالیاتی زیادی داشته باشد.

ممکن است به دنبال راهی برای سرمایه گذاری و ایجاد اقامت در لیتوانی باشید، اما استفاده از هر روشی برای کاهش خطر رد ویزا در این کشور روش مناسبی نیست. نیاز و تمایل شما منجر به مشکلاتی برای شما می شود، زیرا افراد از موقعیت و تمایل شما برای ثبت شرکت لیتوانیایی برای کسب درآمد سوء استفاده می کنند.

اشکال دیگر نوسانات سرمایه گذاری در لیتوانی در دهه گذشته است. مهاجرت زیاد لیتوانیایی ها به دیگر کشورهای اروپایی نشان از ضعف اقتصاد در این کشور دارد. فساد و شیوه های غیرشفاف در برخی صنایع مانع پیشرفت کشور می شود و سرمایه گذاران بالقوه را خنثی می کند. یکی دیگر از معایب سرمایه گذاری در این کشور وابستگی شدید به صادرات روسیه و کشورهای در حال توسعه است.

شرایط ثبت شرکت در کشور لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی برتر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. مهاجرت به لیتوانی به دلیل ثبات اقتصادی و مزایای ثبت شرکت یکی از رایج ترین روش ها است. در زیر برخی از شرایط لازم برای ثبت شرکت حقوقی در این کشور را بیان می کنیم.

 • نام شرکت باید مطابق با قوانین زبان لیتوانیایی باشد.
 • نام شرکت نباید شامل عبارات عمومی مانند “چوب، جواهرات و غیره” باشد. علاوه بر این، نباید یکسان یا شبیه به مارک های دیگر باشد.
 • نام شرکت می تواند برای مدت شش ماه در ثبت اشخاص حقوقی قابل رزرو باشد و از استفاده دیگران از عنوان انتخابی شما برای سازمان خود جلوگیری کند.
 • فرم JAR-5 برای ثبت نام شرکت مورد نیاز است.
 • کلیه افراد مسئول ثبت شرکت باید قرارداد را امضا کنند.
 • دفاتر اسناد رسمی باید کلیه مدارک ثبت شرکت را دریافت کند تا تأییدیه لازم برای قانونی بودن آن صادر شود.

مراحل ثبت شرکت در لیتوانی

در ادامه مراحل ثبت شرکت در لیتوانی را گام به گام یاد خواهید گرفت.

 • کلیه قوانین، اهداف و آدرس شرکت باید در قانون تاسیس و اساسنامه شرکت درج شود.
 • یک نام موقت ایجاد کنید و آن را نگه دارید (نام شرکت نباید قبلاً استفاده شده باشد)
 • افتتاح حساب پس انداز بانکی و واریز سهام شرکت به آن (حداقل 25 درصد از سهام شرکت باید به این حساب واریز شود)
 • مدارک ثبت شرکت با گواهی آپوستیل به اداره ثبت ارائه می شود.
 • پس از اخذ تاییدیه از دفتر اسناد رسمی می توانید شرکت خود را به لیست اشخاص حقوقی اضافه کنید.
 • مرحله آخر شامل گرفتن امضای الکترونیکی از مرکز شخصی سازی اسناد هویتی برای پایان دادن به فرآیند ثبت سازمان شما است.

آیا ثبت شرکت در لیتوانی نیاز به ویزا دارد؟

ویزای بلند مدت لیتوانی برای اقامت بیش از سه ماه استفاده می شود، مانند ثبت کسب و کار در لیتوانی. داشتن یک شرکت ثبت شده در لیتوانی به شما اجازه اقامت پنج ساله در این کشور را می دهد و به شما این امکان را می دهد که پس از ورود به این کشور برای ویزای بلندمدت لیتوانی و اجازه اقامت درخواست دهید. برای ثبت شرکت در لیتوانی باید با تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای این کشور اقدام کنید.

جمع بندی

جمهوری لیتوانی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در بین کشورهای حاشیه دریای بالتیک دارای بیشترین ظرفیت اقتصادی است. کشور لیتوانی یکی از امن ترین مکان ها برای سرمایه گذاری مالی در اتحادیه اروپا است، بهاز این رو سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا بهترین، مطمئن ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای کسانی است که به دنبال کار و زندگی در اروپا هستند.

به یاد داشته باشید که ایجاد شعبه یا نمایندگی محلی در لیتوانی تنها یکی از روش های دیگر برای انجام فعالیت های تجاری و مالی در این کشور است. صاحبان و مدیران شرکت های لیتوانیایی می توانند افراد از هر ملیتی باشند.

مالک شرکت و مدیر اجرایی آن می تواند یک شخص باشد و فرد متقاضی این موقعیت مجبور نیست از لیتوانی بازدید کند.