ثبت شرکت در لتونی – مراحل + مزایا

ثبت شرکت در لتونی

لتونی کشوری در اروپا است که توسعه اقتصادی سریعی را تجربه می کند و یکی از اعضای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است. این یک مکان عالی برای حرکت است. در سال های اخیر شاهد هجوم متقاضیان خارجی از جمله ایرانی ها به این کشور از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت بوده ایم.

مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت یکی از بهترین راه ها برای تضمین اقامت دائم این کشور و بهره مندی از مزایای باورنکردنی آن برای متقاضیان ایرانی است. مراحل و هزینه های ثبت کسب و کار در این کشور و سایر جزئیات مهم برای کسانی که قصد ثبت شرکت در لتونی را دارند ناشناخته است. پس با ما همراه باشید.

مراحل ثبت شرکت در لتونی

مراحل ثبت شرکت در لتونی

همه چیز در مورد ثبت شرکت در لتونی

لتونیا در بین اقتصادهای با سریع ترین رشد در جهان رتبه 50 را دارد. هزینه پایین زندگی، هزینه های ثبت نام پایین، و سودآوری کسب و کارهای متمرکز بر فناوری در جمهوری لتونی، آن را به مکانی عالی برای ثبت نام و تأسیس شرکت تبدیل کرده است. هیچ محدودیتی برای مالکیت خارجی در محیط تجاری ارائه شده به متقاضیان بین المللی در لتونی وجود ندارد.

از مهمترین دلایل متقاضیان ثبت شرکت در لتونی می توان به ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی، هزینه پایین زندگی، نرخ پایین بیکاری و تورم، سطح بالای امنیت و رفاه اجتماعی و اقتصاد رو به رشد اشاره کرد. مهاجرت به لتونی یا سرمایه گذاری در ثبت شرکت نه تنها منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت شهروندی این کشور می شود، بلکه باعث سوددهی برای فرد متقاضی و ایجاد درآمد قابل توجه و همچنین رونق اقتصادی برای کشور می شود. شرایط راه اندازی بنگاه تجاری و داشتن بودجه لازم با درخواست اقامت لتونی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است.

بهترین سرمایه گذاری های خارجی در لتونی در خرده فروشی، عمده فروشی، املاک و مستغلات، تولید، کشاورزی، ساخت و ساز، حمل و نقل و خدمات مشاوره ای است.

الزامات لتونی برای ثبت شرکت

لتونی یک مکان اروپایی جذاب برای ثبت و تأسیس یک نهاد تجاری است. فقدان تشریفات و کاغذبازی های سنتی در حوزه های قضایی اروپایی، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، لتونی را در بین 20 کشور برتر جهان در زمینه انجام معاملات برای متقاضیان داخلی و بین المللی قرار داده است.

علاوه بر این، اشخاص حقوقی در لتونی مجاز به ارائه درخواست برای تأسیس شرکت های بزرگ و کوچک هستند. مراحل ثبت شرکت و راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید در لتونی کمتر از یک هفته طول می کشد که یکی از مزایای انجام این کار است.

شرایط ثبت شرکت در لتونی بسیار عالی است که یکی از جنبه های مهم توانایی این کشور در جذب سرمایه خارجی است. فرآیند ثبت شرکت در لتونی، نه تنها به دلیل قوی بودن بازار و موقعیت جغرافیایی این کشور، بلکه به این دلیل که این کشور چارچوب قانونی خود را با اتحادیه اروپا هماهنگ کرده است، ساده است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در لتونی

ثبت شرکت جمهوری لتونی CRRL جایی است که متقاضیان بین المللی در لتونی شرکتی را ثبت و تأسیس می کنند. یک شرکت در لتونی زمانی که در CRRL ثبت شده باشد، یک شرکت قانونی رسمی در نظر گرفته می شود. تعیین نوع شرکت و هدف از تاسیس شرکت قبل از ثبت ضروری است.

مدارک لازم باید توسط کسانی که قصد ثبت نام و تاسیس یک نهاد تجاری در لتونی را دارند تهیه و ارسال کنند. مهمترین مدارک برای انواع ثبت شرکت در لتونی شامل موارد زیر است.

 • درخواست ثبت صادر شده توسط ثبت تجارت نیاز به امضای دفتر اسناد رسمی لتونی دارد.
 • پرداخت هزینه های دولتی برای ثبت شرکت در لتونی.
 • مدارک واریز سرمایه مورد نیاز در یک حساب بانکی معتبر در لتونی.
 • اطلاعات در مورد مالکان، مدیران و کارکنان شرکت مورد نیاز است.
 • اقامت و دفتر مرکزی شرکت در لتونی.
 • اساسنامه و اساسنامه یک شرکت تجاری در لتونی.
 • گواهی ثبت مالیات بر ارزش افزوده شرکت در لتونی ارائه شد.

مهمترین شرایط برای ثبت شرکت در لتونی

برای ایجاد یک نهاد تجاری در لتونی، متقاضیان نه تنها باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهند، بلکه باید شرایط مقرر را نیز رعایت کنند. در واقع، فرد متقاضی این سمت باید دارای شرایط لازم برای خدمت به عنوان مدیر عامل یک نهاد تجاری در کشور باشد. موارد زیر مهمترین الزامات برای ایجاد یک نهاد تجاری در لتونی است.

 • فرد متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
 • یک طرح تجاری جدید با توجیه مالی و سودآوری بالا برای متقاضی الزامی است.
 • شخصی که مایل به تاسیس یک نهاد تجاری در لتونی است باید منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود را در طول مدت اقامت خود در این کشور داشته باشد.
 • برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لتونی به حداقل 2800 یورو در حساب بانکی اصلی خود در بانک های لتونی و برای ثبت شرکت سهامی حداقل 35000 یورو در حساب بانکی خود در این کشور نیاز دارید.
 • شخص متقاضی باید تأییدیه ای مبنی بر پاک بودن سابقه و عدم محکومیت قبلی و همچنین گواهی سلامت جسمانی ارائه دهد.
 • هزینه های ثبت شرکت در لتونی

  هزینه های ثبت شرکت در لتونی

مراحل ثبت شرکت در لتونی

شخصی که علاقه مند به ثبت و تأسیس یک نهاد تجاری در لتونی است باید مدارک مورد نیاز را ارائه و شرایط مقرر را برآورده کند. علاوه بر این، انجام تشریفات مربوط به تاسیس شرکت در لتونی یکی از الزامات اضافی برای راه اندازی کسب و کار در این کشور است. مراحل ثبت یک نهاد تجاری در لتونی به شرح زیر است.

 • مرحله اولیه شامل تعیین نام شرکت، سازماندهی سهام آن و فعالیت های تجاری این نهاد و همچنین تنظیم قراردادهای مشارکت است.
 • فرد متقاضی این سمت باید مدارک هویتی مانند گذرنامه، کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی و سایر سهامداران و رئیس شرکت ارائه دهد.
 • شخصی که درخواست را ارسال می کند باید اسناد رسمی را به سازمان ها و موسسات مربوطه لتونی ارائه دهد.
 • متقاضی باید یک حساب بانکی در لتونی باز کند و حداقل مبلغ مورد نیاز را در این مرحله به آن واریز کند. مدارک شناسایی و فرم درخواست از بانک برای افتتاح حساب بانکی مورد نیاز است.
 • شرکت تجاری باید در اداره ثبت شرکت ها و خدمات درآمد دولتی لتونی ثبت شود.
 • در این مرحله متقاضی باید مالیات بر ارزش افزوده را در مالیات بر ارزش افزوده لتونی لحاظ کند.
 • آخرین مرحله ثبت شرکت در لتونی ارسال کلیه مدارک به همراه ترجمه رسمی به زبان لتونی است.

 انواع شرکت های قابل ثبت در لتونی

قبل از ثبت شرکت در لتونی، متقاضیان باید یکی از انواع موجود شرکت را انتخاب کنند. انتخاب یک نهاد تجاری در جمهوری لتونی متاثر از ماهیت سرمایه گذاری، منابع مالی موجود، تعداد سرمایه گذاران و تمایل به ارتقای بیشتر نهاد در آینده است.

شرط اساسی برای ثبت و تأسیس انواع شرکت ها در لتونی این است که هر نوع نهاد تجاری بسته به تعداد سرمایه گذاران و اندازه شرکت باید حداقل دارای یک سهامدار و یک یا چند مدیر باشد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت ‌های با مسئولیت محدود آسان ‌تر و در لتونی رایج ‌تر است. یک نهاد با مسئولیت محدود با حداقل یک سهامدار می تواند توسط متقاضی ثبت شود. ثبت و تاسیس این نوع شرکت ها بین 10 تا 15 روز کاری زمان است.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حوزه تجاری و بازرگانی توسط متقاضیان بین المللی قابل ارائه است. با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لتونی، متقاضی می تواند بدون اخذ مجوزهای خاص، کسب و کار خود را راه اندازی کند.

ثبت شرکت سهامی عام در لتونی

ثبت و تأسیس یک شرکت سهامی عام در لتونی برای متقاضیانی که قصد راه اندازی شرکت های بزرگ و بیشتر دولتی را دارند، امکان پذیر است. برای این نوع شرکت ها یک سهامدار و سه عضو هیئت مدیره مورد نیاز است. مدت زمان لازم برای تصویب و تأسیس شرکت های سهامی در لتونی تقریباً بیست روز کاری است.

ساختار اساسی و استاندارد شرکت های دولتی فعالیت در زمینه های تجاری و کلان اقتصادی است. حداقل منابع مالی مورد نیاز برای ایجاد یک شرکت سهامی در لتونی حدود 35000 است. بورس اوراق بهادار در لتونی به شرکت های سهامی عام اجازه می دهد تا سهام خود را بفروشند.

چگونه یک شرکت در لتونی راه اندازی کنیم؟

مجموعه ای از مراحل قانونی بر ثبت شرکت در لتونی حاکم است. انتخاب هر نوع نهاد تجاری مستلزم آن است که متقاضی مراحل خاصی را برای ثبت و تأسیس آن نهاد در لتونی طی کند. به طور کلی مراحل ثبت شرکت در جمهوری لتونی بر اساس مراحل زیر است.

انتخاب شرکت مناسب

به طور کلی، چهار نوع اصلی از نهادهای تجاری در لتونی وجود دارد، نهاد با مسئولیت محدود، نهاد سهامی، واحد تجاری انفرادی و شعبه و نهاد نمایندگی. این شرکت ها کیفیت های متمایزی دارند و برای کارها و صنایع خاصی ایده آل هستند.

مقررات اساسنامه

گواهی هیئت مدیره برای تاسیس شرکت و اساسنامه آن از مهمترین مدارک ثبت شرکت تجاری در لتونی است. اسناد قانونی حاکم بر سازمان شامل تمام حقایق اساسی و مشخصات یک نهاد تجاری است.

واریز سهام

فرآیند ثبت شرکت در لتونی شامل افتتاح حساب بانکی و واریز حداقل سرمایه مورد نیاز بسته به نوع نهاد تجاری است.

ثبت شرکت ها در اداره ثبت

کلیه مدارک مورد نیاز ( اوراق شرکت، مدارک شناسایی موسس شرکت و مدارک لازم) در مرحله نهایی گنجانده می شود.

نرخ مالیات شرکت های لتونی

نرخ پایین مالیات بر درآمد یکی از مزایای سرمایه گذاری در لتونی است. مالیات شرکت در جمهوری لتونی برای شرکت های کوچک و انفرادی 15 درصد و برای شرکت های سهامی 20 درصد است. میانگین نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این کشور 21 درصد است.

مالیات بر سود سهام در لتونی برای شرکت های متعلق به متقاضیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اعمال نمی شود. سایر مالیات های شرکتی در لتونی شامل مالیات بر دارایی، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر منابع طبیعی و مالیات بر مزایای تامین اجتماعی است.

دولت از تأسیس شرکت ‌های جدید و دیگر تلاش ‌های کارآفرینی در لتونی حمایت می‌کند. اکثریت قریب به اتفاق امتیازات مالیاتی بر اساس معافیت از مالیات بر درآمد است. معافیت کامل از مالیات بر املاک، مالیات بر درآمد شرکت ها، مالیات بر سود سهام و هزینه استفاده از مالکیت معنوی برای متقاضیان بین المللی برای شرکت های ثبت شده در مناطق آزاد و بنادر آزاد است.

کمک های مالی برای ایجاد مشاغل جدید، آموزش قبل از استخدام، و مشوق های مرتبط با تحقیق و توسعه از دیگر مشوق های راه اندازی یک کسب و کار در لتونی است.

مزایای ثبت کسب و کار در لتونی

از مزایای شگفت انگیز زندگی، کار و زندگی در این کشور اروپایی، متقاضیان بین المللی می توانند با ثبت و تاسیس نهادهای تجاری در لتونی بهره مند شوند. شایان ذکر است که با ایجاد یک نهاد تجاری در لتونی و حفظ اشتغال در این کشور، متقاضیان می توانند در نهایت اجازه اقامت دائم و سپس تابعیت را دریافت کنند. در ادامه به مزیت های اصلی تاسیس یک نهاد تجاری در لتونی و در نهایت کسب وضعیت تابعیت این کشور اشاره شده است.

 • کار و اشتغال متقاضی و همسر و فرزندانش در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا هر کشور اروپایی دیگر.
 • ایجاد مشاغل جدید و ثبت شرکت های تجاری در کشورهای اتحادیه اروپا.
 • جمهوری لتونی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه زندگی پایین و بدون هزینه ثبت نام برای شرکت ها دارد.
 • امکان تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی در لتونی و سایر کشورهای اروپایی.
 • زندگی در یک کشور زیبای اروپایی و بهره مندی از تمامی حقوق شهروندی اروپایی.
 • افتتاح حساب بانکی در لتونی و سایر کشورهای اروپایی که بخشی از اتحادیه اروپا و معاهده شینگن هستند.
 • تامین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی اروپایی برای همه در دسترس است.
 • شما می توانید بدون نیاز به ویزا با پاسپورت معتبر لتونی از بیش از 184 کشور در سراسر جهان بازدید کنید.
 • اخذ تابعیت کشور لتونی برای کودکان.

جمع بندی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لتونی برای متقاضیان با سرمایه 2800 یورو آزاد است. پس از راه اندازی طرح کسب و کار در لتونی، داشتن یک طرح تجاری سودآور و اثبات گردش مالی مطلوب ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط سرمایه گذاری خارجی در لتونی و میزان پول نقد مورد نیاز با کارشناسان و وکلای باتجربه تماس بگیرید.